Neler yeni
Bluetooth Rehberi

Merhaba Forumumuza Hoşgeldiniz. Konu açmadan önce aşağıdaki ↓↓↓↓ konuyu mutlaka OKUYUN ! 😉 iyi forumlar... https://bluetoothrehberi.com/konu/forumda-konu-acarken-dikkat-etmeniz-gerekenler.350/

Çift Cihaz Destekli Bluetooth Kulaklık Önerisi

akula

Üye
Merhabalar

Günlük kullanım için özellikle telefon görüşmesi ve bilgisayardan video konferans (MS Teams, Zoom vb gibi) yapabileceğim mikrofon kalitesi onayınızdan geçmiş kulaklık tavsiyelerinizi iletebilir misiniz.

Aradığım kriterlere mikrofon kalitesine ilave olarak;

• Çift cihaza aynı anda bağlanma ihtiyacım olmazsa olmazlar arasında,
  • Mümkünse çift cihazla bağlantı esnasında sesin bozulmaması parazitlenmemesi çok iyi olur
    • Örnek vermem gerekirse "plantronic backbeat 100" kulaklığını kullanıyorum, bilgisayardan video konferans yaptığım esnada telefonuma bildirim geldiğinde ses kalitesinde bozulma oluyor anlık parazitli ses oluşuyor. Whatsapp tan ard arda 3-5 tane bildirim aldığımda 10-15 saniyelik karşı tarafı duymakta problem yaşıyorum ve çözüm olarak mecburen telefonun bluetooth bağlantısı kesiyorum.
  • 2-3 saat kulakta rahatça durabilecek zorlamayacak,
  • Mümkünse hızlı şarj özelliği olan (15 dk şarj ile 1 saat görüşme gibi vb)
  • Mümkünse dış sesleri (özellikle konuşma seslerini) önleyecek-azaltacak,

Not : Siteyi yeni keşfettim ve biraz araştırma yaptığımda bu kapsama giren bir konu göremediğim için açma gereği duydum. Daha önce açıldıysa kusuruma bakmayın lütfen.

Not 2 : @EnesOZEN hocam youtube videolarınız arasında bu tarz kulaklıkları incelediğinizi gördüm, çift cihaz desteğiyle ilgili hatırladığım kadarıyla (bu gün 2-3 videonuzu hızlıca tekrar geçtim) bilgi olmadığını fark ettiğim. Yanlış hatırlıyorsam affola lütfen. Bu vesileyle kanalınızı ve içerikleri beğendiğimi, sunuş tarzınızı samimi bulduğumu bilmenizi isterim. Başarılarınızın devamını dilerim.

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
selam çift cihaz desteği olan tws kulaklık gördüğüm tek model jabra 75t

akula

Üye
Bu gerçekten üzücü :(
TWS hariç tutarsak, Kablolu bluetooth kulaklık öneriniz olur mu

akula

Üye
@EnesOZEN Jabra Elite 75t ve 65t arasındaki mikrofon farkı hakkında ne düşünüyorsun. Fiyat olarak 65t yarı yarıya gibi, bu farka değer mi?

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
@akula pro 2 de yok , 65t denemedim maalesef