Neler yeni
Bluetooth Rehberi

Merhaba Forumumuza Hoşgeldiniz. Konu açmadan önce aşağıdaki ↓↓↓↓ konuyu mutlaka OKUYUN ! 😉 iyi forumlar... https://bluetoothrehberi.com/konu/forumda-konu-acarken-dikkat-etmeniz-gerekenler.350/

Dikkat! Sahte QCY T5

goldensnake28

Moderator
Yönetici
Çinliler çok garip bir millet gerçekten :D bununda yapmışlar en sonunda neyse konuya geçeyim. Geçenlerde Donanımhaber forumunda 'N11 Sahte Ürün Rezaleti' adında bir konu gördüm konuya baktığımda Qcy T5 modelini alan kişi kontrol yaptığında ürünün sahte olduğu ortaya çıkmış. Şarj kutusundan anladım ben sahte olduğunu ürün bilgileri kutuya sticker gibi yapıştırılmış. Yazılanlara göre bu satıcının ilk olayı değilmiş geçen senede Mi Airdots modelinin sahtesini satmış. Dikkat edelim bu konuya eğer T5 alacaksanız daha resmi satıcılardan almanız sizler için iyi olur. Konuyu yazan arkadaş daha detaylı bir yazı yazmış bu linkten ulaşabilirsiniz: https://forum.donanimhaber.com/n11-sahte-urun-rezaleti-dorduncu-edit--143042699

goldensnake28

Moderator
Yönetici
Hocam güvenlik kodunu hangi siteden sorgulattın.

goldensnake28

Moderator
Yönetici
Bu siteden sorgulama yapmalısın.

ekindemirel

Isınmaya Başlayan Üye
Bu siteden sorgulama yapmalısın.
abi hangisini yazacağım

goldensnake28

Moderator
Yönetici
Hocam kaç kez sorgulandığını kontrol ettiniz mi? Sahte ürünlerin bazılarında bir tane orijinal kod bulup hepsini aynı kodla basıyorlar.

Emre c

Demirbaş üye
O yüzden resmi firmaların satış sitesinden alın.. Aliexpress de hemen hemen bütün firmaların resmi official store var..

goldensnake28

Moderator
Yönetici
Selamlar herkese hayırlı ramazanlar öncelikle,HepsiBurada dan 2 adet bir bana birde kardeşim QcyT5 sipariş ettik,yalnız tek bir kulaklıktan ses geliyor diğerinden gelmiyor,ışık da bazen yanıp bazen yanmıyor,şimdi kutularına baktım 1 tanesinin üzerindeki yazı silik diğeri ise normal gibi duruyor,abi ne yapmamı önerirsin severek takip ediyorum seni bu modeli almamda da senin görüşün öncülük etti birazda hem ışık ve tek kulaklığın çalışması hemde ürünün sahte olup olmadığıyla alakalı ne önerirsin fotoğrafları da atıyorum şimdi,desteğini ve yardımını beklerim abi saygılarımla,hayırlı ramazanlar tekrar.
Bu konuya bak birde www.cn12365.org bu siteden sorgualama yap.

ekindemirel

Isınmaya Başlayan Üye
abi iki gündür kullanıyorum bugün şarjı full doluydu 1 saat falan kullandım hafif azaldı şarjı gostergeden baktim 5-10 dk kutuya koydum aldım geri hemen fullenmiş nu kadar hızlı mı yoksa bu sıkıntı mı var

Bababro

Üye
Bende bu kulaklığı sipariş vericektim ama emin olamadım her yerde 167 tl ile 175 tl arasında iken n11 de cynbilişim 155 tl ye satıyor ürünü, orjinal olduğunu söylüyorlar. Bir araştırayım derken kendimi burada buldum. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

goldensnake28

Moderator
Yönetici
Cynbilişim hakkında bir bilgim yok ama ürünün sahte olup olmadığını kutusunun arkasında güvenlik kodu oluyor onu doğrulatıp orijinal olup olmadığına bakılabiliyor. Eğer sahte çıkarsa da iade hakkınız olur elbette.
@Bababro

Bababro

Üye
Cynbilişim hakkında bir bilgim yok ama ürünün sahte olup olmadığını kutusunun arkasında güvenlik kodu oluyor onu doğrulatıp orijinal olup olmadığına bakılabiliyor. Eğer sahte çıkarsa da iade hakkınız olur elbette.
@Bababro

Hijyenik ürün olması sebebiyle iadesini alamıyoruz dedikleri için çok tereddüt ettim. Ama bu kod işi kutuyu açmadan yapılabildiği için sorun olmaz sanırım. Teşekkür ederim.

waterhorse

Üye
Kulaklığı buğün teslim aldım.ürün barkot kodu ile arama yaptım ama ceviriden birsey anlamadım.Bu şekilde

Sorguladığınız sahtecilikle mücadele kodu 2021/5/12 22:08:51 tarihinde 3 kez soruldu!

3 sorguyuda ben yaptim