Neler yeni
Bluetooth Rehberi

Merhaba Forumumuza Hoşgeldiniz. Konu açmadan önce aşağıdaki ↓↓↓↓ konuyu mutlaka OKUYUN ! 😉 iyi forumlar... https://bluetoothrehberi.com/konu/forumda-konu-acarken-dikkat-etmeniz-gerekenler.350/

Edifier ile bilgisayarda ses kaydı

MustafaC

Üye
Merhaba, buradaki tavsiye üzerine Çin'den Edifier tws200 aldım. Merak edenler olabileceği için sorunuma geçmeden önce kısaca bilgi vereyim: Pandemi sürecine denk geldiği için elime ulaşması 2,5 ay sürdü. 209 tl'ye almıştım. 23.85 lira da vergi ödedim.

Öncelikle şunu belirteyim, telefon görümelerinde ses gayet iyi gidiyor karşı tarafa. Daha önceden ucuz tws modellerinden kullanıyordum, kimle görüşürsem "sesin derinden geliyor" diyorlardı. Şimdi kulaklıktan konuştuğum anlaşılmıyor. Müzik dinlerken de gayet iyi, öyle fazla müzik dinleyen biri değilim, spor da falan.

Sorunum şu: benim kulaklğı alma amacım, uzaktan eğitim sürecinde bilgisayardan ders kaydı yapma gerekliliği. Bilgisayarımın kendi mikrfonu o kadar iyi değil. Bunun için Edifier TWS200 aldım. Fakat bilgisayarda ders kaydedip dinlediğim zaman, sesler iyi değil. Bilgisayarım ASUS K53SV modeli. Bluetooth versiyonu 3.0, Qualcomm Atheros. Edifier'in bletooth versionuysa 5.0. Mikrofon ayarlarını vb. yaptım. Realtek'in Hd audio yöneticisini bilgisayarıma yükleyip oradan da ses ayarlarını yaptım. Bu ayarlardan sonra bilgisayarın mikrofununun sesi Edifier'den daha iyi oldu. (fakat bilgisayarın dibine girmek gerek, kulaklıkta uzaktan rahatça kayıt yapılabiliyor) Realtek'in programı üzerinden kulaklığın ses ayarı yapılmıyor, bluetooth cihazı olduğu için (ya da varsa ben yapamadım). Bilgisayarda Edifier kulaklığı kullanırken ses ayarını nasıl iyileştirebilirim? Eğer ki kulaklık kullanarak yapılacak kayıtlardaki ses kalitesi zaten bu kadarsa, boşuna almış olacağım. Ama bazen nette denk geldiğim bilgisayar üzerinden yapılmış ders/görüşme kayıtlarında kaydı yapan kişinin kulağında benim aldığım gibi silikonsuz bluetooth kulaklık var ve ses gayet iyi. Kulaklık kalitesinden (ki edifieri çift mikrofonlu kaliteli olduğu için aldım) ya da başka bir şeyden olabilir mi acaba? Umarım yardım edecek biri vardır. Şimdiden teşekkürler.

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
Selam hayırlı olsun,
tws kulaklıklar ile alınan kayıt pek iyi olmuyor , test etmek için cep telefonu ile de bi kayıt alın "record plus" ios da var
"filmic pro" veya son incelediğim gimbalin programıda izin veriyor kayıt için "moza genie"
basit bir yaka mikrofonu bile daha iyi ses kaydı yapar tws lerin mikrofonundan
kulaklıkların mikrofonu ses kaydı için değil görüşme amacıyla yapıldığı için ona göre bi performansları oluyor.

MustafaC

Üye
Selam hayırlı olsun,
tws kulaklıklar ile alınan kayıt pek iyi olmuyor , test etmek için cep telefonu ile de bi kayıt alın "record plus" ios da var
"filmic pro" veya son incelediğim gimbalin programıda izin veriyor kayıt için "moza genie"
basit bir yaka mikrofonu bile daha iyi ses kaydı yapar tws lerin mikrofonundan
kulaklıkların mikrofonu ses kaydı için değil görüşme amacıyla yapıldığı için ona göre bi performansları oluyor.
Teşekkür ederim