Neler yeni
Bluetooth Rehberi

Merhaba Forumumuza Hoşgeldiniz. Konu açmadan önce aşağıdaki ↓↓↓↓ konuyu mutlaka OKUYUN ! 😉 iyi forumlar... https://bluetoothrehberi.com/konu/forumda-konu-acarken-dikkat-etmeniz-gerekenler.350/

Geliştirici seçenekleri bluetooth ayarları

WhyLaen

Isınmaya Başlayan Üye
Buradaki bluetooth ayarlarını kurcalayarak daha iyi bir deneyim yakalamamız mümkün mü bl kulaklıkla ?
Kulaklığım aac destekliyor mesela orada sistem varsayılanı yerine aac seçsem daha mı iyi ?

1597945216398.png

BaraCuda

Aktif üye
Buradaki bluetooth ayarlarını kurcalayarak daha iyi bir deneyim yakalamamız mümkün mü bl kulaklıkla ?
Kulaklığım aac destekliyor mesela orada sistem varsayılanı yerine aac seçsem daha mı iyi ?

Ekli dosyayı görüntüle 430
Bu varsayılanlar kulaklığı bağladıktan sonra kulaklığın ayarlarına geçiyor. Bu ayarları ellemenize gerek yok. Kontrol etmek için kulaklık bağlıyken bakın bu ayarlara.

WhyLaen

Isınmaya Başlayan Üye
Bu varsayılanlar kulaklığı bağladıktan sonra kulaklığın ayarlarına geçiyor. Bu ayarları ellemenize gerek yok. Kontrol etmek için kulaklık bağlıyken bakın bu ayarlara.
Dediğiniz gibi kulaklığı baylayıp ayarlara girdim seçenekler gördüğünüz şekildeydi ben sadece codec seçimini aac yaptım başka değişikliğe gerek var mıdır ?

1598020985283.png

WhyLaen

Isınmaya Başlayan Üye
Bu arada değişiklikleri yapamıyorum eski haline geri dönüyor nedense. Telefonun markasıyla bir görüşme sağlamalı mıyım sizce ?

BaraCuda

Aktif üye
Bu arada değişiklikleri yapamıyorum eski haline geri dönüyor nedense. Telefonun markasıyla bir görüşme sağlamalı mıyım sizce ?
Bağladığınızda codec de cihazın varsayılanına ayarlanır. Aptx destekliyorsa sistem varsayılanı kulaklık bağlanınca otomatik aptx gözükür aac ise aac gibi. Dediğim gibi içiniz rahat olsun siz sadece kulaklığın düzgün çalışması için kulaklık telefona bağlı değilken bütün o ayarları varsayılan olarak seçin codec dahil. Ha SBC çıkmış ssde bu demek ki kulaklık SBC destekli bundan tam emin değilim. Kulaklığınızın marma modelini söyler misiniz ve siz de kulaklığınızın desteklediği ses codecini internetten araştırır mısınız ?

WhyLaen

Isınmaya Başlayan Üye
Bağladığınızda codec de cihazın varsayılanına ayarlanır. Aptx destekliyorsa sistem varsayılanı kulaklık bağlanınca otomatik aptx gözükür aac ise aac gibi. Dediğim gibi içiniz rahat olsun siz sadece kulaklığın düzgün çalışması için kulaklık telefona bağlı değilken bütün o ayarları varsayılan olarak seçin codec dahil. Ha SBC çıkmış ssde bu demek ki kulaklık SBC destekli bundan tam emin değilim. Kulaklığınızın marma modelini söyler misiniz ve siz de kulaklığınızın desteklediği ses codecini internetten araştırır mısınız ?
1more omthing airfree kulaklığım ve sbc, aac desteği var fakat aac olarak çalıştıramadım bir türlü.

BaraCuda

Aktif üye
1more omthing airfree kulaklığım ve sbc, aac desteği var fakat aac olarak çalıştıramadım bir türlü.
İki desteği var ve varsayılan olarak SBC seçiliyor. Bunu AAC seçince olan sorun nedir ? Seçtiğinizin kalması lazım çünkü varsayılan dışında bir seçim yapıyorsunuz.

WhyLaen

Isınmaya Başlayan Üye
İki desteği var ve varsayılan olarak SBC seçiliyor. Bunu AAC seçince olan sorun nedir ? Seçtiğinizin kalması lazım çünkü varsayılan dışında bir seçim yapıyorsunuz.
Seçiyorum ve seçtiğim seçenek gözüküyor fakat ayarları kapatıp tekrar açtığımda sbc olarak varsayılanda kaldığını görüyorum

BaraCuda

Aktif üye
Eski haline geri dönmemesi lazım. Bir de şöyle deneyin. Kulaklık bağlı değilken CODEC sistem varsayılanı yerine AAC seçin diğerleri yine varsayılanda kalsın. Sonra kulaklığı bağlayın.

WhyLaen

Isınmaya Başlayan Üye
Eski haline geri dönmemesi lazım. Bir de şöyle deneyin. Kulaklık bağlı değilken CODEC sistem varsayılanı yerine AAC seçin diğerleri yine varsayılanda kalsın. Sonra kulaklığı bağlayın.
malesef aac seçsem bile kulaklığı bağlayınca akış:sbc oluyor

WhyLaen

Isınmaya Başlayan Üye
Telefonunuzun modeli nedir ve custom rom kullanıyor musunuz ?
TCL plex telefonumun markası, modeli ve stock rom kullanıyorum herhangi bir işlem yapmadım telefona ve güncel. Konuyla ilgili TCL desteğe yazdım bakalım geri dönüş de bekliyor olacağım.

WhyLaen

Isınmaya Başlayan Üye
Telefonunuzun modeli nedir ve custom rom kullanıyor musunuz ?
Ayrıca bu durumla ilgili bir araştırma yaptım o ayarları değiştirsek bile otomatik olarak kulaklığın kendi ayarlarına geri dönüyormuş öyle yazıyor yani sorun kulaklıkta olabilir mi sizce ?

BaraCuda

Aktif üye
Ayrıca bu durumla ilgili bir araştırma yaptım o ayarları değiştirsek bile otomatik olarak kulaklığın kendi ayarlarına geri dönüyormuş öyle yazıyor yani sorun kulaklıkta olabilir mi sizce ?
telefon aac desteklemiyor olabilir, baktım bulamadım. TCL desteğe yazıp sorabilirsiniz. Kulaklıkta bence sorun yok.

goldensnake28

Moderator
Yönetici
TCL Plex özelliklerine baktım az önce AAC desteklemiyor sorun bundan kaynaklı sanırsam.

BaraCuda

Aktif üye
dediğiniz gibi aac desteği yok olarak gösteriyor. Çok büyük kayıp mıdır sizce ?
Codeclerin özelliklerini tam olarak bilmiyorum. Tabii ki farklar vardır bildiğim kadarıyla AAC SBC'nin daha net hali. İnternetten aralarındaki farklara bakabilirsiniz