Neler yeni
Bluetooth Rehberi

Merhaba Forumumuza Hoşgeldiniz. Konu açmadan önce aşağıdaki ↓↓↓↓ konuyu mutlaka OKUYUN ! 😉 iyi forumlar... https://bluetoothrehberi.com/konu/forumda-konu-acarken-dikkat-etmeniz-gerekenler.350/

Görüşme yapmak için kulaklık önerisi

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
Silikonlu uzun
denediğim :
-Blitzwolf fye 8
-Pamu slime mini

denemediğim :
-Baseus W07
-Anker SoundCore Life Note

bu modelleri aklıma geliyor , denediklerimin mikrofon testleri kanalda mevcut , diğer iki model için araştırma yapabilirsiniz görüşme performansları
için , @Enesdem

Enesdem

Üye
Teşekkürler, sizce microfon ve genel kalite anlamında hangisi Blitzwolf fye 8 mi Pamu slime mini mi?

mst

Üye
Merhaba,

Forum' u ve Youtube kanalını bir süredir takip ediyorum. Öncelikle emeği geçenlere teşekkür ederim.

Ben de telefon görüşmeleri için bir tws arıyorum. Özellikle dış ortam perfomansı önemli benim için ama tabi ofiste de kullanacağım. Müzik veya oyun performansı çok önemli değil. Bu zamana kadar bir airpod klonu kullandım ama mikrofon performansı iyi olmadığı için eşime verdim. Aslında 250 TL gibi bir bütçe ayırıp QCY T3 veya muadili bir model düşünüyordum ancak BİM' in Jabra Elit 65T kampanyasını gördükten sonra aklım karıştı. Bütçemi arttırmaya karar verdim. Bu ürünün performansı ile ilgili bilgisi olan, daha önce kullanmış olan var mı? Xiaomi Airdots Pro 2 de çok öneriliyor. Karşılaştırmak gerekirse hangisinin mikrofon performansı daha iyidir? Bu iki ürün ile ilgili güzel yorumlar okudum ancak 500 TL' ye kadar farklı önerileriniz olursa da sevinirim.

Şimdiden teşekkürler,

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
Selamlar 65t de heartrue özelliği varmı bakmak gerek , yani siz konuşurken dışardaki sesi size iletebilen bir teknoloji , görüşme 1. önceliğiniz ise silikonsuz bir model daha kullanışlı olur diye düşünmekteyim @mst

mst

Üye
Merhaba,
Websitesinde HearThrough özelliği olduğu yazıyor. Kanalınızı takip ediyorum. Görüşme için genelde uzun modelleri öneriyorsunuz ama 65T için birçok sitede görüşme performansının çok iyi olduğunu okudum, 75T incelemesinde de pazar yerinde iyi performans gösterdiğini gördüm, okuduklarıma göre mikrofon performansları benzermiş. Başka bir konuda gürültülü ortamlar için Baseus W07' yi de önermişsiniz. Silikonsuz olarak tek seçenek Airdots Pro 2 gibi gözüküyor. BİM' in kampanyası başlayana kadar karar vereceğim. Belki o zamana kadar 65T kullanan birini bulabilirim, önerileri takip etmeye ve araştırmaya devam edeceğim.
İlginiz için çok teşekkürler, @EnesOZEN

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
görüşme performansı airposa yakın çok model var :) hemde 3 te 1 fiyatına ama yurt dışı maalesef @mst

Emre c

Demirbaş üye
Mevzu sadece mikrafonsa 50-100 tl ye satılan airpod çakmaları bile yeterli.. Bende bayağı önce aldığım i9000tws var aktifde kullanırım gün içi yüzlerce konuşma yapmışımdır şimdiye kadar dışarda cafe de minübüs de falan daha bir kişi ne diyorsun tekrar et anlamadım duyamadım sesin gelmiyor demedi..

Hışırtı varmı var... dış sesleri alıyormu alıyor tabiiki ama bu karşı tarafın duymamasına anlamamasına mani değil..

Demem o ki sadece mikrafon için çok paralar vermeyin bence..

mst

Üye
Benim görüşmelerimde karşı taraf genelde şikayet ediyor, belki benim kullandığım ürün çok başarısız olabilir. @Emre c
Tavsiye ettiğiniz ürünler içerisinde yurtdışı olanları değerlendireyim o zaman. @EnesOZEN
Teşekkürler,

mst

Üye
Merhaba,

@EnesOZEN Önerileriniz ve incelemeleriniz için teşekkürler. Linktech AP05 aldım, iki gündür kullanıyorum ve şu ana kadar memnunum.

dgkn_ngn

Üye
Arkadaşlar çok kararsız kaldım görüşme kalitesi olarak android için freebuds 3 mü yoksa galaxy buds+ mı?

Mustafa9112tr

Demirbaş üye
Arkadaşlar çok kararsız kaldım görüşme kalitesi olarak android için freebuds 3 mü yoksa galaxy buds+ mı?
Freebuds 3 tabikide gürültü engellemesi güzel bir kulaklık. Samsung buds+ denemeden bilinmez ama pek önereni yok. Hem görüşme için silikonsuz bir model seçilmelidir.

Ecthellion

Isınmaya Başlayan Üye
Bimlerde hala Jabra Elite 65t var. Denemiş birisi olarak, bu fiyata daha iyi mic kalitesi imkansız bence. Bütçe 500 e cikabilirse daha iyi opsiyon yok

Ecthellion

Isınmaya Başlayan Üye
Konuşma için Türkiye içi veya yurt dışı kulaklık tavsiyesi verebilir misiniz?
Silikonlu olması önemli kulak yapımdan dolayı silikonsuzlar kulağımda durmuyor.

Forumda genelde konuşma için silikonsuzlar önerilmiş.
Bulduğum en alakalı konu başlığı buydu.
Bu başlık altında bu soruya cevap alabilirsem belki başkasına da yardımcı olabilir.

Uzun olanlar konuşma için daha sağlıklı olabilir diye düşünüyorum. Uzun yapıda bir tavsiye olursa sevinirim.
Bütçe: 200-250 tl arası. Bu aralıkta kaliteli bir kulaklık tavsiye edilmezse max 400 tl ye kadar çıkabilirim.
Bim den Jabra Elite 65t bulabilirseniz. 500 lira. Konuşma için fiyat performans canavarı.Kimi 1500 liralık cihazlardan bile iyi ses performansı var.

Emre c

Demirbaş üye
Jabra premium bir markadır.. Senssheir bose gibi. Bimde satılması sizi yanıltmasın..

Adamların 30-40 yıllık bu sektörde innavasyon arge leri vardır.. Dünyada ilk araç içi telefon kiti üreten firmadır yıllarcana bu konuda tekeldiler daha sonra bluetooth lu araç içi kulaklıkları üretmeye başladılar bt serileri falan o zamanlarda daha bu işi yapan firma yoktu..

Jabra yı yabana atmayın kaliteli premium bir firmadır.. 75t de vadesini doldurmak üzere yakında 85t çıkar o yüzden stokları eritmek için 65t leri ellerinden çıkartıyorlar sanırım..

Yusuffgur

Isınmaya Başlayan Üye
@EnesOZEN acaba EDIFIER TWS200 modelinin şarj pil vs. durumunu Android telefondan kontrol edebiliyor muyuz?