Neler yeni
Bluetooth Rehberi

Merhaba Forumumuza Hoşgeldiniz. Konu açmadan önce aşağıdaki ↓↓↓↓ konuyu mutlaka OKUYUN ! 😉 iyi forumlar... https://bluetoothrehberi.com/konu/forumda-konu-acarken-dikkat-etmeniz-gerekenler.350/

Haylou GT1 - GT2 - GT1 Pro ve GT1 Plus inceleme [ANA KONU] Kullanıcı yorumları

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
Merhaba bu konu altıda Haylou GT1 - GT2 - GT1 Pro ve GT1 Plus ile ilgili sorunları, kullanıcı deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. (y)

1.jpg

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Chef

Üye
Merhaba Arkadaşlar,
Haylou GT1 Plus aldım ve 2 aydır kullanıyorum. @EnesOZEN 'in incelemeleri neticesinde sadece müzik dinlemek için bu kulaklığı aldım. 2 aylık deneyimlerime göre kısaca +/- anlatmak isterim.
Xiaomi Mi Mix 3 ve Xiaomi Mi Mix cihazlarda kullanılmıştır. Telefonda müzik dinlemek için JetAudio Plus kullanmaktayım. Bu müzik dinleme programı ile birçok ses düzenlemesi efekti hatta kullandığınız kulaklığa göre ekolayzır otomatik olarak ayarlanmaktadır. (Eğer listede varsa). Uygulama içerisinde hazır ekolayzır ayarları, Jet Audio Ses Efektlerı (X-Bass,X-Wide vb), AM3D Ses Geliştirici, Bongiovi DPS, Crystalizer gibi ekstra özellikler ses kalitesini istediğiniz şekilde ayarlamanızı sağlar.

Haylou GT1 Plus Kullanıcı Yorumum:
+ Jet Audio uygulaması ile telefon içerisinde bulunan şarkılar ses kalitesine (kbps) göre kulaklıktan çok iyi bir şekilde gelmektedir. Neredeyse kablolu kulaklıklarım ile aynı.
+Google Müzik uygulaması ile telefon içerisinde bulunan şarkılar ses kalitesine (kbps) göre kulaklıktan iyi bir şekilde gelmektedir.
+Instagram uygulaması üzerinden izlenen video,story'ler vb. video kalitesine (kbps) göre kulaklıktan iyi bir şekilde gelmektedir.
-Spotify uygulaması ile online dinlenen şarkılar ses kalitesine (kbps) göre kulaklıktan orta bir şekilde gelmektedir.
-Youtube uygulaması le izlenen videolar ve ses kayıtları ses kalitesine (kbps) göre kulaklıktan orta bir şekilde gelmektedir.
Mikrofon Performansı
+Mikrofon kapalı ortamda iyi bir şekilde karşı tarafa gitmektedir. Bulunulan ortama göre yankı yapmaktadır.
-Mikrofon açık ortamda kötü bir şekilde karşı tarafa gitmektedir. Bulunulan ortamda dış sesler karşı tarafa gitmektedir.

Kısaca, Eğer telefonunuzun dahili hafızasından müziklerinizi dinliyorsanız ve kalitesi yüksek ise gerçekten fiyatına göre güzel verim alabileceğiniz bir kulaklık.

Sevgiler

ahmet

Üye
Youtube dan geliyorum. Sizin videolarınızı izledikten sonra GT2 aldım. Bir kaç kullanıcı deneyimi yazayım. Birilerine fikir olur.

Daha önce yıllardır kullandığım Xiaomi piston 3 kablolu vardı. Ses kalitesi ondan iyi ama ses seviyesi biraz düşük.

Ben bu tarz kullaklıkları uzun kullanımlara uygun görmüyorum. Ama bir gün uzun kullanmak zorunda kaldım. Kulakta uzun kalınca düşüyormuş hissi veriyor. Elle kontrol ediyorum düşecek gibi değil ama yinede öyle bir his veriyor. Belki ben öyle hissetmişimdir.

Sağ kulak çok iyi bağlanıyor. Fakat sol kulak bazan sıkıntı çıkartıyor. Açıp kapatıyorum falan düzeliyor. Tam olarak sorunu anlamadım.

Ankara MI store dan alacaktım. Çok pahalı oradan bakmanıza gerek yok. Hepsiburada OrkaTeknoliji den aldım. Trendyol da aynı firma daha ucuza satıyordu ama ben Hepsiburada yı tercih ettim. Ürün sorunsuz geldi.

Otobüste ve yolda düştüğünde ya bulamazsınız yada kullanılmaz hale gelir.

Kablosuz seçmemdeki en büyük etken telefonumun jak girişi olmaması ve bunun için çeviri kullanmak zorunda olmamdı.

Benim fikrim kabloluya alışkınsanız yine kabloludan devam edebilirsiniz. Özellikle uzun vadeli kullanıcı iseniz. Çünkü kaybolma ve bozulma riski çok yüksek geldi.

Yinede benim gibi kablosuz denemek istiyorsanız alabilirsiniz. Ürün fiyat performans ürünü.

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
Hoşgeldiniz @ahmet bey foruma 🙋‍♂️ tws lerin bence en büyük handikapı düşüp zarar görme ve kaybolma ihtimalleri 😉

emirdekal

Üye
Chef adlı arkadaşın dedikleri Haylou GT-1 içinde geçerli.Bence fiyatına göre çok iyi kulaklık.Ses kalitesi oldukça doyurucu.FYE8 siparişi verip onu beklememek içinde GT-1 aldım Türkiye içinden.GT-1 beni tatmin edince FYE 8 i acaba almasamıydım dedim ama zaten ürün gümrükten geçirilmeden geri Çine yollanmış.Neden böyle birşey yaptılar bilmiyorum ama GT-1 ses konusunda tatmin edici.Mikrofon konusunda ise Chef e aynen katılıyorum

selamlar gt1-plus satın aldım jelatinli kapalı geldi bluetooth listesinde de gt1-plus yazıyor fakat işkillendim şarj kutusu altında model yazan yerde gt1 yazıyor bir bilginiz var mı internet üzerinde bir şey bulamadım sizdeki gt1-plus şarj kutusu altında da model:gt1 yazıyor mu ?

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
selam şarj kutusu altında plus yazmıyor, androidde kullanıyorsanız aptx desteğinden anlaşılır solu ilk kaldırınca ayrı sağı ilk kaldırınca ayrı isimlerde bağlanıyorsa plus dır. qualcom 3020 çipi biraz farklı davranıyor bağlantı konusunda , bu videoda o konuya değinmiştim . @bahatuncali

selam şarj kutusu altında plus yazmıyor, androidde kullanıyorsanız aptx desteğinden anlaşılır solu ilk kaldırınca ayrı sağı ilk kaldırınca ayrı isimlerde bağlanıyorsa plus dır. qualcom 3020 çipi biraz farklı davranıyor bağlantı konusunda , bu videoda o konuya değinmiştim . @bahatuncali
evet evet videoya baktım orada da yazmıyor gt1-plus diye teşekkür ederim bir sorum daha olucak telefonun geliştirici seçeneklerinden codec olarak varsayılandan aptx i seçiyorum ayarlara çıkıp giriyorum otomatik olarak sbc ye bağlanıyor telefonda mı bir sıkıntı var yoksa geliştirici seçeneklerini mi kapatmalıyım sizce ?
(sol ve sağ kulaklık biri birinden önce şarjı bitmesi normal mi ?)

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
evet evet videoya baktım orada da yazmıyor gt1-plus diye teşekkür ederim bir sorum daha olucak telefonun geliştirici seçeneklerinden codec olarak varsayılandan aptx i seçiyorum ayarlara çıkıp giriyorum otomatik olarak sbc ye bağlanıyor telefonda mı bir sıkıntı var yoksa geliştirici seçeneklerini mi kapatmalıyım sizce ?
(sol ve sağ kulaklık biri birinden önce şarjı bitmesi normal mi ?)
önce bitmesi normal ama fark çok olmamalı 10dk max , geliştirici kısmında net bilgim yok , benim telefonda varsayılan seçince direk aptx e geçiyor.

Merhaba bende gt1 sahibiyim genel olarak memnunum sıkıntısı yok ama şarj yüzdesini bir türlü göremiyorum android 7 de görebileceğim bir uygulama falan var mı acaba?

benim telefonda varsayılan seçince direk aptx e geçiyor.
sorunu buldum telefon kendi kendine aptx i seçsemde sbc ye alıyor a2dp kapalı açmama izin vermiyor geliştirici seçeneklerinde oynamama bile izin vermiyor general mobile pişmanlıktır almayın aldırtmayın...

Witkachu

Üye
Çok fazla videonuzu izledim ve yurt içi alabileceğim 150 tl bandında ki en iyi kulaklık gt 1 olduğuna karar verdim sizce doğru mu birde kz s1 videosu ne zaman gelir acaba ? YouTube da yaptığınız işler harika böyle devam edin lütfen :)

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
Çok fazla videonuzu izledim ve yurt içi alabileceğim 150 tl bandında ki en iyi kulaklık gt 1 olduğuna karar verdim sizce doğru mu birde kz s1 videosu ne zaman gelir acaba ? YouTube da yaptığınız işler harika böyle devam edin lütfen :)
Teşekkürler 😊 GT1 fiyatına göre çok başarılı , kz s1 ben aliden aldım şuan yolda tr den bir arkadaş kz s1 d gönderecek sanırım incelemem için kendi kulaklığını o gelirse daha erken gelebilir

Castamon

Üye
Merhaba arkadaşlar, GT1 Plus ve GT1 Pro olmak üzere iki kulaklıktan birini almayı düşünüyorum. Haylou GT1 Plus donanımsal olarak GT1 Prodan iyi olduğunu biliyorum ama size de sormadan almak istemedim açıkçası. Şuan GT1 Pro 190TL, GT1 Plus ise 240 TL. Sizce GT1 Plus 50TL daha fazla verilmeyi hakediyor mu? Yani 50TL daha fazla vereceğine GT1 Pro (yada GT1) al dermisiniz? (Ben burada GT1 Plus ve GT1 Pro hakkında tavsiye istedim ama sizin bunların dışında bir tavsiyeniz varsa dinlemekten memnun olurum.)

Not: Telefonda oyun çok nadir oynarım. Kulaklıkla geçirdiğim vakit %95 ı müzik dinleme veya video izleme.

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
Merhaba ben hiç düşünmez bütçem uygunsa gt1 plus alırdım , qualcom çipi güç verimlilği ve gecikmede de kendini fark ettirir ki müzik olarak zaten daha iyi bir model @Castamon

HasanKaya

Üye
Merhaba ben hiç düşünmez bütçem uygunsa gt1 plus alırdım , qualcom çipi güç verimlilği ve gecikmede de kendini fark ettirir ki müzik olarak zaten daha iyi bir model @Castamon
Enes abi bende ayni arkadaşın dediği gibi plus düşünüyorum ve o fiyat farkına değermi diye sorucaktim tam.fakat şöyle bi şey gördüm gt1 de iki kulakligi da tek tek kullanabiliyoruz fakat plus da sadece sag kulaklık tek olarak kullanilabiliyomus yani ben gece yatarken sadece solu takip yatiyim diye bi durum soz konusu degilmis galiba bunu bi deneyebilirmisin bide gt1 plus videosunda bu fiyat farkina degmez demissin fakat ondan sonra çoğu yorumda kesinlikle plus alırım demişsin acaba video testi yaparken fark edemediği biseyleri mi fark ettin onu da sormak istedim örneğin aptx desteğinin android cihazlarda işe yaradığını gördüm bi kac yerde fakat video da sen iphone bi cihazla test ettin yanilmiyosam

HasanKaya

Üye
Enes abi bende ayni arkadaşın dediği gibi plus düşünüyorum ve o fiyat farkına değermi diye sorucaktim tam.fakat şöyle bi şey gördüm gt1 de iki kulakligi da tek tek kullanabiliyoruz fakat plus da sadece sag kulaklık tek olarak kullanilabiliyomus yani ben gece yatarken sadece solu takip yatiyim diye bi durum soz konusu degilmis galiba bunu bi deneyebilirmisin bide gt1 plus videosunda bu fiyat farkina degmez demissin fakat ondan sonra çoğu yorumda kesinlikle plus alırım demişsin acaba video testi yaparken fark edemediği biseyleri mi fark ettin onu da sormak istedim örneğin aptx desteğinin android cihazlarda işe yaradığını gördüm bi kac yerde fakat video da sen iphone bi cihazla test ettin yanilmiyosam
Bide xiaomi mi note 3 kullaniyorum geliştirici seçeneklerde aptx hd falan hepsi görünüyo fakat secemiyorum epey den baktım destekliyo olarak görünmüyo cihazım bu durumda ses performansi gt1 den cok farkli olurmu

Ekli dosyalar

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
Elimde android cihaz da var onunla da test ettim aptx desteklemede aptx destekli kulaklıkları iphonde kullanıldığı zaman yine de kalitesini gösteriyor.
yine senin xiaomi mi note 3 cihazda da benzerdir durum diye tahmin ediyorum.
arada 100tl olursa fiyat farkına değmez , ama arada 40-50 olursa değer,
soran kişinin ikisinide almaya parası varsa bütçesi uygunsa neden bi düşük olanı alsın :)
gt1 plus da solu tek kullanabilirsin
@HasanKaya

HasanKaya

Üye
Elimde android cihaz da var onunla da test ettim aptx desteklemede aptx destekli kulaklıkları iphonde kullanıldığı zaman yine de kalitesini gösteriyor.
yine senin xiaomi mi note 3 cihazda da benzerdir durum diye tahmin ediyorum.
arada 100tl olursa fiyat farkına değmez , ama arada 40-50 olursa değer,
soran kişinin ikisinide almaya parası varsa bütçesi uygunsa neden bi düşük olanı alsın :)
gt1 plus da solu tek kullanabilirsin
@HasanKaya
Bugün teknosada bi kulak ustu kulaklik test ettim ve ayarlari denedim telefonumda lchd bile acilabiliyodu telefonum destekliyomus okuyan arkadaslar yanlis bilgilenmesin