Neler yeni
Bluetooth Rehberi

Merhaba Forumumuza Hoşgeldiniz. Konu açmadan önce aşağıdaki ↓↓↓↓ konuyu mutlaka OKUYUN ! 😉 iyi forumlar... https://bluetoothrehberi.com/konu/forumda-konu-acarken-dikkat-etmeniz-gerekenler.350/

Hem PC, hem telefonla aynı anda bağlanabilen TWS (Silikonsuz) Kulaklık Tavsiyesi

craver

Üye
Merhaba,

Yukarıda saydığım özelliklerden, "Silikonsuz" olması hariç tüm özelliklere sahip Huawei FreeBuds Pro, başka alternatif bulamazsam bunu satın alacağım. Tip olarak Freebuds 3 tam aradığım model fakat bu kulaklıkta 2 cihaza aynı anda bağlanabilme özelliği yok. Ucuz veya pahalı olması problem değil. Şöyle ki tavsiye olarak; bu özelliklere haiz F/P ürünü veya Huawei FreeBuds Pro gibi üst segment bir ürün olarak yazarsanız sevinirim.

iPhone kullanıcısıyım fakat Air Pods Pro bu özelliklerden, en önemlisine sahip değil; "Aynı anda çift cihaz bağlantısı" ! Eğer bu mümkün olsaydı hiç araştırmayacaktım. Air Pods tarzını sevsem de bu özellik uğruna Air Pods Pro alabilirdim. Maalesef yok. Mac de kullanmıyorum :) Win10 masaüstü PC ve Laptop sahibiyim.

Kulaklıklara fısıldayan adam @EnesOZEN :) Bu soruyu sormak için foruma kaydoldum.

tttt

Isınmaya Başlayan Üye
Belirttiğiniz iki yere bağlanan şu an için jabra 65t 75t ve 85t modellerinde mevcut. 75t gayet iyidir @EnesOZEN 'in de incelediği bir kulaklık videosunu da izleyin ona göre de sipariş verebilirsiniz. İyi gunler

craver

Üye
Cevap için teşekkürler. Jabra 75 T idi sanırım, bir arkadaşım kullandı. 1 ay içinde kulaklıkların tekinde ses kaybı yaşamış ve servise göndermiş, servis iade mi yenisi mi gönderelim demiş. Yenisini istemiş ve yaklaşık 1 ay içinde tekrardan aynı sorunu yaşamış ve iade etmiş. Bu birebir yakın arkadaş tecrübesinden dolayı Jabra markasına biraz mesafeliyim.

tttt

Isınmaya Başlayan Üye
Cevap için teşekkürler. Jabra 75 T idi sanırım, bir arkadaşım kullandı. 1 ay içinde kulaklıkların tekinde ses kaybı yaşamış ve servise göndermiş, servis iade mi yenisi mi gönderelim demiş. Yenisini istemiş ve yaklaşık 1 ay içinde tekrardan aynı sorunu yaşamış ve iade etmiş. Bu birebir yakın arkadaş tecrübesinden dolayı Jabra markasına biraz mesafeliyim.
Elektronik işi şans biraz da.
YouTube da çok fazla uzun kullanıcı videoları da onların da böyle sıkıntısı olsa söylerlerdi.
Benim bildiğim iki cihaza aynı anda bağlanan başka bir kulaklık bulunmuyor.

craver

Üye
Elektronik işi şans biraz da.
YouTube da çok fazla uzun kullanıcı videoları da onların da böyle sıkıntısı olsa söylerlerdi.
Benim bildiğim iki cihaza aynı anda bağlanan başka bir kulaklık bulunmuyor.
Şans işi evet doğru, fakat çok yakın bir arkadaşıma bizzat şahit olduğum ve 2 kere üst üste aynı model üründe arıza çıkarttığı için bu kadar net bir şekilde yorum yapabiliyorum. 1 kere olsa şans, 2 kere olunca bir şüphe uyandırıyor.

Bu arada tavsiyeniz için tekrar teşekkürler.

Bu arada yazıda ilk mesajımda bahsettiğim gibi Huawei FreeBuds Pro bu özelliğe sahip fakat daha ekonomik veya silikonsuz bir modelde bu mümkün müdür bilen var mıdır diye uzmana sormak istedim. Maalesef henüz yanıt alamadım 2 gündür.

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
@craver selam airpods 2. nesil aynı anda olmasada çok kolay bir şekilde bilgisayar mac ve iphone arasında geçiş yapıyor lakin siz windows kullanıyorsunuz sanırım.
uygun fiyatlı bu özelliğe sahip bir model hiç denk gelmedi, kulaklık açık kaldıktan sonra cihazlar arası elle geçiş yapmak 20-30sn sürmez gibi geliyor. bulamazsanız onu da bi değerlendirin derim

craver

Üye
@craver selam airpods 2. nesil aynı anda olmasada çok kolay bir şekilde bilgisayar mac ve iphone arasında geçiş yapıyor lakin siz windows kullanıyorsunuz sanırım.
uygun fiyatlı bu özelliğe sahip bir model hiç denk gelmedi, kulaklık açık kaldıktan sonra cihazlar arası elle geçiş yapmak 20-30sn sürmez gibi geliyor. bulamazsanız onu da bi değerlendirin derim
Cevap için teşekkürler hocam, iki cihaza aynı anda bağlı kalabilmesi aslında istediğim, misal sağ taraf bilgisayara bağlıyken, sol taraf telefonda kalsın istiyorum. 2 çift aldım artık böyle bir ürün bulamayınca. Yalnız ses kalitesi çok tatmin etmedi. Bu yüzden Huawei Freebuds Pro sipariş verdim. Silikonlu olmasına rağmen diğer ANC, ses kalitesi incelemeleri, fonksiyonları vs. yanında çift cihaz bağlantısı olması yüzü suyu hürmetine, tek istemediğim özelliğe de razı oldum. Elime ulaşmadı. Umarım pişman etmez.

craver

Üye
Bu arada @EnesOZEN hocam, QCY T7 modelini videolarınızdan birinde anlattığınız gibi, iki cihaza aynı anda bağlanma muhabbetini sorunsuz yapıyor. Buradan bilgiyi paylaşmış olayım. Sağ veya sol teki farketmeden herhangi birini PC'ye bağlayıp, diğer teki menzil dışına çıkarıp telefona bağlıyorsunuz. Bilgisayar başına tekrar geldiğinizde iki kulaklık hem PC'ye hem telefona bağlı kalıyor. Ve işin ilginci, kulaklıklar kulağınızda dururken ikisiyle de bilgisayar ve telefondan uzaklaşınca bağlantı koptuktan sonra, tekrar PC ve telefon yanına geldiğinizde otomatik bağlantı kurup şaşırmadan devam ediyor. Dedim uzaklaşıp bağlantı kopunca kafası karışır tekrar bağlanmaz fakat bu da mümkün oldu. Yani 130 TL'lik QCY kulaklık, aradığım özelliği tek bulduğum 1.499 TL'lik Huawei Freebuds Pro işini yaptı. Yine de siparişi iptal etmeyeceğim çünkü müzik dinleme kalitesi, ANC vs. çok büyük farkları kompense edecek özelliklere sahip. Bütçe varken QCY'yi tercih etmem :)