Neler yeni
Bluetooth Rehberi

Merhaba Forumumuza Hoşgeldiniz. Konu açmadan önce aşağıdaki ↓↓↓↓ konuyu mutlaka OKUYUN ! 😉 iyi forumlar... https://bluetoothrehberi.com/konu/forumda-konu-acarken-dikkat-etmeniz-gerekenler.350/

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
Merhaba bu konu altıda QCY T5 ile ilgili sorunları, kullanıcı deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. (y)

qcy t5 kullanım kılavuzu

-QCY T5 için de olduğu 24 kulaklık mikrofon testi : https://bit.ly/2VVp1Rg

QCY T5 Kronik Sorunu : şarj kutusunun şarjı epey azaldığında kulaklıkları kutuya koyduğunuz zaman otomatikman kapanıp şarj olmaya başlamıyor, el ile kapatmanız gerekiyor bu kronik bir sorun günlük kullanım da çok etkisi olduğunu düşünmüyorum.

T5.png

QCY T5 şarj göstergesi şarj olduğunu nasıl anlarız , kutunun önündeki ışık yanıyorsa şarj oluyor sönüyorsa şarjı dolmuş anlamına geliyor.
t5 şarj .jpg

QCY T5 orjinallik sorgulama
kutunun arkasındaki bu kazınan yerin altındaki numarayı aşağıdaki siteye yazarak
orjilanalliğini sorgulatabilirsiniz.

Son düzenleme:

Drsncnzdmr

Üye
Arkadaşlar merhaba.
Yaklaşık 2 aydır T5 kullanıyorum. Açıkçası ses kalitesi ve yüksekliği bana gayet yeterli geldi. Full ses kullanamıyorum o şekilde söyleyeyim size. Mikrofon konusunda çok gürültülü yerler haricinde çok başarılı. Şu ana kadar sadece otobüste karşımdaki kişiler beni duyamadığını söyledi. Şarj konusuna gelindiğindeyse, ofiste bütün gün bilgisayarıma tekli bağlı olarak kullanıyorum. Sabah otobüste en az 1 saat ondan sonra ise iş yerinde bütün gün kullanıyorum. En az 3 gün 4 gün gidiyor. Enes abinin dediği gibi kutunun şarjı bittiği zaman kulaklık kapanmıyor. Işıklar yanmadığı zaman kutunun şarjının bittiği fark edilebiliyor. Bağlantı konusunda Mi 6 kullanıyorum ara sıra ufak kopmalar oluyor ama sinir bozucu şekilde değil. Kontroller konusunda açıkçası ben çok memnun değilim. Şarkı geçişlerinde hiç sıkıntı yok ancak durdurma başlatma durumunda bazen sıkıntı çıkartabiliyor. 150 liraya gördüm Hepsiburada'da ben Aliexpress'den 140 liraya almıştım. 30 lira da vergisi çıkmıştı.
Uzun lafın kısası ben çok memnunum alan kişiler de memnun kalacaktır.

Onur

Üye
2 aydır QCY T5 kullanıyorum.

İyi yönleri;
  • Hem kulaklıkların hem de kutusunun şarjı gayet iyi gidiyor. Kulaklıklar 3-4 saat kullanım sunuyor.
  • Oyun modu olması güzel pubg gibi oyunlarda daha iyi tepki vermenizi sağlıyor.
  • Telefonla konuşurken sesinizi karşı tarafa güzel iletiyor. 2 aylık kullanımda sesin kötü geliyor diyen 2-3 kişi olmuştur.
  • Tek kulaklık gibi bağlandığı için telefona hangisini takarsanız takın hızlı bir şekilde bağlanıyor.
Kötü yönleri;
  • Kutusu biraz daha küçük olabilirdi cepte şişkinlik yapıyor.
  • Müzik konusunda iyi bir kulaklık arıyorsanız sizi tatmin etmeyebilir. Ses netliği konusunda yeterli ama basslar daha iyi olabilirdi.
Şimdilik aklıma gelenler bunlar aklıma geldikçe düzenleme yapacağım.

Selamlar. Hepsiburadadan qcy T5 aldim sağ kulaklığın kutudaki bir pimi sabit yani içine girmiyo hareket etmiyo o yüzden sağ kulaklık kutudayken biraz havada kaliyo kulaklığı kutuya koyup kapağı kapattigimda kulaklık tekrar baglaniyo telefona ve ses kulaklıktan gelmeye basliyo buyuk ihtimal kapak kulaklığa temas edip şarj yerinden oynatiyor ve o yüzden baglaniyo bir öneriniz var mı? Resetlemeyi denedim ama resetleme olmadı sarı ışık yanmadi

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
Selamlar. Hepsiburadadan qcy T5 aldim sağ kulaklığın kutudaki bir pimi sabit yani içine girmiyo hareket etmiyo o yüzden sağ kulaklık kutudayken biraz havada kaliyo kulaklığı kutuya koyup kapağı kapattigimda kulaklık tekrar baglaniyo telefona ve ses kulaklıktan gelmeye basliyo buyuk ihtimal kapak kulaklığa temas edip şarj yerinden oynatiyor ve o yüzden baglaniyo bir öneriniz var mı? Resetlemeyi denedim ama resetleme olmadı sarı ışık yanmadi
Dediğiniz sorun fiziksel bir sorundan kaynaklanıyor gibi, elektronik tamirinden anlayan bir tamirciye götürebilir veya garantiye gönderebilirsiniz

Gezgenc

Üye
merhaba Enes,
iki ürünle ilgili nerede ise tüm yorumları okudum ve tüm inceleme videolarını izledim. bu işi iyi yapıyorsun.
ben "tws i100" ve "qcy t5" ürünleri arasında kaldım, ama iki ürün arasında kalmamın sebebi; qcy t5 kutusunun kabalığı çakmak cebinde taşınamıyor oluşu. "tws i100" taşınabiliyor ama ses ve kullanım olarak "qcy t5" modelin kadar iyi olmadığından almayı düşünemedim.
ürün tavsiyene ihtiyacım var; airpods klonları gibi olacak ve "qcy t5" kadar beğendiğin bir ürün önermeni istiyorum. cepte taşıması rahat olması önemli :)

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
Merhaba
i100 den ziyade klon bir ürün almanızı tavsiye etmem bu zamana kadar 10 a yakın klon aldım 1 tanesi hariç hepsinde ya sorunlu çıktı yada sonradan sorun çıktı
klon ürün hiç bir şekilde tavsiye etmiyorum almanızı, çok isteniyordu klon incelemeleri aldım inceledim bende ama tavsiye etmiyorum.
T5 müzik olarak da görüşme olarak da i100 den çok daha iyi , klon yerine bir markası olan yine tasarım olarak airpodsa çok benzeyen bu konudaki ürünlere bakın

bir de şöyle bir durum var t5 silikonlu diğer modeller silikonsuz bu konu ile ilgili bir yazım mevcut ona bir bakın
netleştirin ona göre bir model tavsiyesinde bulunayım (y) @Gezgenc
https://bluetoothrehberi.com/konu/silikonlu-kulaklik-mi-vs-silikonsuz-kulaklik-mi.101/

Gezgenc

Üye
tüm yazılarınızı okumuştum :) konları çıkardım listeden.
özellikle bu yazınızdan sonra silikonsuz modelle aradığım net.

Merhaba. Bir sorum var. Lütfen söyleye bilirmisiniz. Ben t5 aldım. Ancak karşısında AAC sözü yok. Neden AAC görükmesin? Blutusun karşısında AAC sözü yoksa bu orijinal diyilmi? Benim telefonum samsung s10+

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
Merhaba ürünün ışıkları mavi mi yanıyor , kutu resmini atma ihtimaliniz var mı ? @Anar Guliyev

Evet. Yeşile benziyor. Belkide mavidir. Size instagrama resmi gönderdim. Burda olmadı göndermek. Lütfen instagrama bakın

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
Cihaz orjinal , farklı bir telefon ile deneyin , android geliştirici seçenekleri diye menü var orada ses codec kısmı var oradaki ayarlara bakın @Anar Guliyev

EnesOZEN

Administrator
Yönetici

liste burda bunların arasında kötü bir model yok içinize sineni alabilirsiniz @Gezgenc

messouth

Üye
Selamlar Enes bey öncelikle faydalı incelemeleriniz için teşekkürler. İhtiyaçlarım doğrultusunda qcy t5 modelini almayı tercih ettim ve her konuda çok memnunum. Aynı zamanda masaüstü bilgisayarımda bluetooth dongle ile kullanıyorum normal kullanımda gayet keyif veriyor fakat discord üzerinden görüşme yaparken bilgisayardaki tüm sesler kesiliyor. Oyun ve youtube videoları ile denedim ses ayarlarında bir sorun yok her şey açık gözüküyor acaba bu tarz görüşme programlarıyla tws kulakları deneyimlediniz mi hiç?

Myctapha

Üye
Merhaba T5 yeni aldım ancak jelatini telefonlardaki gibi yapışık değil ağzı açık geldi saticiya sordum böyle geliyor dedi yeni alanlarda da böylemi n11den aldim

messouth

Üye
Merhaba T5 yeni aldım ancak jelatini telefonlardaki gibi yapışık değil ağzı açık geldi saticiya sordum böyle geliyor dedi yeni alanlarda da böylemi n11den aldim
Ben de n11den digitalfoni satıcısından aldım şeffaf versiyon kutuyla geldi basit bir emniyet bandı vardı.

Cambaz

Üye
Merhaba qcy t5 aldım birkaç gün oldu gayet memnunum fakat tizlerde sol kulaklıkta cızırtı oluyor bu kullanan herkes de yoktur sanırım bu normal midir yoksa garanti mi gerekir(hepsi buradadan aldım) yoksa tedirgin mi olmalıyım

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
Selam büyük ihtimal kullandığınız programdan kaynaklı bir sorun , whatsapp ve skype isle denedim bir sorun olmamıştı, discortun ayarlarını bir kurcalayın farkışı Bluetooth kulaklıklar ile uygulamayı deneyin uyumsuzluk T5 demi görmüş olursunuz. @messouth
Selamlar Enes bey öncelikle faydalı incelemeleriniz için teşekkürler. İhtiyaçlarım doğrultusunda qcy t5 modelini almayı tercih ettim ve her konuda çok memnunum. Aynı zamanda masaüstü bilgisayarımda bluetooth dongle ile kullanıyorum normal kullanımda gayet keyif veriyor fakat discord üzerinden görüşme yaparken bilgisayardaki tüm sesler kesiliyor. Oyun ve youtube videoları ile denedim ses ayarlarında bir sorun yok her şey açık gözüküyor acaba bu tarz görüşme programlarıyla tws kulakları deneyimlediniz mi hiç?