Neler yeni
Bluetooth Rehberi

Merhaba Forumumuza Hoşgeldiniz. Konu açmadan önce aşağıdaki ↓↓↓↓ konuyu mutlaka OKUYUN ! 😉 iyi forumlar... https://bluetoothrehberi.com/konu/forumda-konu-acarken-dikkat-etmeniz-gerekenler.350/

EmreAYD

Üye
Merhaba Enes bey qcy t5 kulaklığımı sağ kulaklığı çalışmıyor nedenini anlıyamadım önceden çalışıyordu kutusuna koydum sabah çalışmadı. Kutudan çıkardığımda yeşil ışık yanıyor sonra sönüyor, fabrika ayarlarına döndürmek istedim kullanım kılavuzu a baktım ama uzun süre basınca (1 saniyeyi geçtikten sonra) yeşil ışık yanmaya başladı ve bıraktığım zaman gitti bunun nedeni nedir ve ne yapmam gerek yazarsanız sevinirim

diesmies

Üye
merhaba Enes abi, tavsiyenle qcy t5 aldım çok memnunum teşekkür ederim. ama şarj olayını hiç anlamadım. şarjı bittiğini nasıl anlıyoruz? şarja takınca şarjının dolduğunu nasıl anlıyoruz? teknolojiden hiç anlamayan birine anlatıyormuş gibi anlatabilir misiniz :)
bide kulaklıkları kutuya koyduğumda sol kulaklıkta ışık yanıyor ama sağ da yanmıyor yanmalı mı yanmamalı mı?
cevaplarsanız sevinirim.

Merhabalar Değerli arkadaşlar ve Enes hocam,

Yakın zamanda ben de tavsiyelerinizden yola çıkarak 2 adet T5 aldım kullanım rahatlığı ve pratiklik yönünden güzel sayılabilecek cihazlar lakin bir sıkıntı yaşıyorum, beraber aldığımız arkadaşta da bu sorun var.

Sağ kulaklık şarjının erken bitmesi sorunsalı!

Kulaklıkları ağırlıkta telefon görüşmesi ve müzik için kullanıyorum ama çoğu zaman tek kullanıyorum. Sabah işe giderken kullanmaya başladığım sağ kulaklık 8 saat sonunda tek başına kullanımda iş bitimi şarjı bitip kapanmış oluyor. Bu arada total kullanım 2-3 saati geçmiyor telefon görüşmesi müzik klip film vs.

Sol kulaklık ise aynı tempo ile iş bitimi araçta iken kontrol ettiğimde bataryası %50 kadar azalmış ve halen çalışmaya devam ediyor. Emin olmak için eve gidene kadar kullandım, halen çalışıyor. Şarjını bitiremeyince de şarja taktım.

Bildiğim kadarı ile bu kulaklıklar birbirinden bağımsız diye geçiyor, yani Redmi AirDots modelinde olduğu gibi bir ana kulaklık yok! Hali hazırda AirDots bile tek kullanımda Qcy T5'in sağlam "sol" kulaklığı ile aynı tempoda çalışıyor , en azından sağ ve sol kulaklık tek başına kullanıldığında aynı sürelerde kapanıyor.

Şimdi kulaklığı Hepsiburada'ya iade aşamasındayım, akabinde aynısından tekrar satın alacağım. İade süresi anlatılanlara göre ya sancılı, ya da olumsuz geçecek ama ben şansımı deneyeceğim.

QCY T5 kullanıcısı arkadaşlar belirttiğim şekilde bir sorun yaşadılar mı ? Bunun bir çözümü var mıdır yoksa bu şekilde mi çalışmaktadır. Konu ile ilgili bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlar, tecrübe ve görüşlerini paylaşırsa sevinirim.

Saygılarımla.

Birol67

Üye
İyi günler. Qcy t5 alalı 2 hafta oldu bugün değişik bir sorun başladı. Kulaklık kutusundayken telefona bağlı kalıyor. Birisi aradığında kulaklık bağlanıyor yada hoparlör den müzik dinleyeceğim kutunun içinde çalıyor. Reset attım düzelmedi sorunu nedir bilen olur mu ?

Ali

Üye
Qcy t5 telefonla konuşunca seste yankı oluyormu ?

Son düzenleme:
Kulaklık fiyat ve performans odaklı bir ürün bunda sıkıntı yok lakin şu geçtiğim aşamalar hakkında bilgi vereyim ki alacak arkadaşlar bu duruma kendilerini hazırlasınlar;

Malumunuz ürün satıcısı sitenin kendisi olunca gerek iade, gerekse garanti konusunda üzmez diye düşünerek almış bulunduk. Her 2 üründe de sağ ve sol kulaklık bataryalarının birbirinden az gitmesi sorunsalı çıktı. Yani sağ kulaklığı 4 saat ara ara kullanıyorsunuz , solu ise 8 saat kullanabiliyorsunuz. bir arada kullandığınız zaman birinin şarjı diğerinden 2 saat önce bitiyor. Bununla alakalı iade talebi oluşturduk , gönderim süreci tamamlandı, site ürünü teslim aldı, ürün daha hiç incelenmeden reddedildi ve hepsiburada işin içinden sıyrılarak ürünü geri iade edip teknik servise pasladı. Şimdi madem böyle bir durum var neden satıcı olarak bilir kişi ya da teknik servise yönlendirmeden direkt geri gönderiyorsunuz.? Ya da madem böyle bir durum var neden ürünü kendiniz alarak müşteriye zaman kaybettiriyorsunuz ? Madem arıza takibi ve tespitini teknik servisiniz yapıyor direkt gönderin o zaman teknik servis versin kararını.

Bu şekilde tam 1 hafta zamanımı yediler daha da teknik servis ile uğraşacağız bakalım oradan da net bir cevap çıkacağından umudum olmadığı için kulaklıkları mecburen bu şekilde kullanacağım. Herkes bu kadar şanssız olmayabilir ama şansınız yaver gitmediğinde kendi sattığı ürünün arkasında durmayan ve hijyen bahanesine sığınıp , ben malı sattım, fişmekan teknik servis ile uğraşırsın diye cevap veren bir firma var karşınızda. Bu arada iade ederken açıklama kısmına arızayı net olarak düştüm ve kulaklığın kullanılmadan bu arızanın tespit edilemeyeceğini tahayyül edecek birileri vardır karşımda diye düşündüm ama nafile...

Bu durumdan dolayı Can'ım memleketimden bu ürünü alacak arkadaşlar, ucuza temin edebiliyorlarsa öncelikli yurtdışı sitesinden, beklemek istemiyorlarsa yerel internet siteleri veya satıcılardan almalılar.

Saygılarımla.

JamMex

Üye
Hocam iyi günler. Kulaklığı yeni aldım bilgi sahibi değilim. Acaba nasıl şarj ediyoruz? El ile kapatmak lazım yazmışlar nasıl kapanıyor el ile ?

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
@logicboard01 Öncelikle geçmiş olsun mesajınızın 2. kısmına sonuna kadar katılıyorum , bu tws kulaklıklarda garanti olayı hikaye kimse anlamıyor
adam ürünü sattı tut ki ürün bozuldu , çözümü çok basit adam için "kullanıcı hatası" iademi etmek istiyorsun 'hijyen ' alamam
"ürün bozuldumu " teknik servis üründe hata yok siz gönderirsiniz 1ay bekletir , hakem heyetine başvursan sizi bıktırır

Teknoloji işi şans işi maalesef arada böyle durumlar yaşanabiliyor , ben mümkün olduğunca yurt dışından almaya çalışıyorum
aliexpress te kulaklığın şarjı doğru göstermiyor diye video çektim kulaklığın parasının yarısısı geri aldım , hatta bozuk ürünü geri gönderdim %100 para iadesi aldım
yurt dışı çok daha güvenli benim görüşüm

@EnesOZEN hocam yorumunuz ve görüşleriniz için teşekkürler.

Evet, sonunda ürün geri iade edilerek elime ulaştı arkadaşlar , ben de alışverişi tamamlayıp deneyimimi hepsiburada'nın ürün sayfasına gönderdim. Ne oldu dersiniz ? Tabiki yorumum yayınlanmadı :)

Elin Çinlisi, dünyanın öbür ucundaki adam bile malını satarken bizimkiler kadar kıvırmıyor. Yazıklar olsun demekten başka şansınız da kalmıyor. Denetim olmayınca bu adamların borusu ötüryor tabi yapacak birşey yok.

Yorum ile ilgili ekran görüntüsünü de paylaşıyorum bakınız hitabda bir bozukluk ya da hakaret içeren abes bir durum var mı ?

amkhepsiburada.jpg

Aagiama

Isınmaya Başlayan Üye
@EnesOZEN hocam yorumunuz ve görüşleriniz için teşekkürler.

Evet, sonunda ürün geri iade edilerek elime ulaştı arkadaşlar , ben de alışverişi tamamlayıp deneyimimi hepsiburada'nın ürün sayfasına gönderdim. Ne oldu dersiniz ? Tabiki yorumum yayınlanmadı :)

Elin Çinlisi, dünyanın öbür ucundaki adam bile malını satarken bizimkiler kadar kıvırmıyor. Yazıklar olsun demekten başka şansınız da kalmıyor. Denetim olmayınca bu adamların borusu ötüryor tabi yapacak birşey yok.

Yorum ile ilgili ekran görüntüsünü de paylaşıyorum bakınız hitabda bir bozukluk ya da hakaret içeren abes bir durum var mı ?

Ekli dosyayı görüntüle 416
geçmiş olsun hocam. THH'ye gidebilirsiniz hakkınızı arayın. Acaba kronik bir sorun mu yoksa sadece sizde mi var? qcy t5 önermezsiniz diye tahmin ediyorum bu durumdan dolayı

geçmiş olsun hocam. THH'ye gidebilirsiniz hakkınızı arayın. Acaba kronik bir sorun mu yoksa sadece sizde mi var? qcy t5 önermezsiniz diye tahmin ediyorum bu durumdan dolayı
Teşekkür ederim hocam,

Valla kronik olup olmadığını anlamak için ben de buraya yazdım siz ve bir kişiden başka kimse sallayıp cevap vermedi :) Herkes soru sormuş ama kimse cevap beklememiş ya da vermemiş.

Aynı kulaklıktan bir tane de eşimde var o da sol kulaklığın şarjı erken bitiyor diyor. Hal böyle olunca inceleyip bakasım da gelmiyor.

Kulaklık güzel, fiyatına göre ses kalitesi kullanım konforu mikrofonu, bende Redmi AirDots var yedekte duruyor onda tek kullanımda bile bu kadar bariz fark yok, çift kullanırsanız sağ kulaklık ana kulaklık olduğu için şarjı erken bitiyor, bu kabul edilebilir bir durum.

QCY T5'de genelde söylenen iyi yönler dışında vasat olan şeyler ise;

Kulaklığın power off /kapanmaması ( Redmi kapanabiliyor)

Tek kullanımda kulaklık bataryalarındaki kullanım sürelerindeki abes farklar,

Beklemedeyken uzun süre aktivite olmadığı zaman kendini kapatmaması ( Auto Shutdown - Redmi'ler de bu da var)

Kutunun şarjı bittiği zaman da kulaklıklar kapanmadığı için açılarak telefona otomatik bağlanmaları ve bağlı kalmaları.

QCY bu kulaklığı lanse ederken gerçekten güzel bir ürün yapmış dedim ve bir süre araştırdıktan sonra elimde bir TWS kulaklığım olmasına rağmen aldım. Ama anladığım kadarıyla üretim ya da satış adedi çoğaldıkça kaliteyi düşürdüler , belkide üretimin bu partisinde bir sorun var bilemiyorum. Şu durumda şekil ve ergonomi olarak beğenmesem de T3 daha sağlam ve mantıklı geliyor, CSR chip, kontroller, kutudaki bataryanın büyük olması, enerji sarfiyatı vb durumlardan dolayı. Ama denemediğim için batarya konusundaki dengesizliğin T3 modelinde olup olmadığını bilemiyorum tabi. Keşke kulaklık Pad'lerini değiştirdiğiniz zaman kutusuna girebilseydi, o zaman T3 tadından yenmezdi.

Aagiama

Isınmaya Başlayan Üye
Teşekkür ederim hocam,

Valla kronik olup olmadığını anlamak için ben de buraya yazdım siz ve bir kişiden başka kimse sallayıp cevap vermedi :) Herkes soru sormuş ama kimse cevap beklememiş ya da vermemiş.

Aynı kulaklıktan bir tane de eşimde var o da sol kulaklığın şarjı erken bitiyor diyor. Hal böyle olunca inceleyip bakasım da gelmiyor.

Kulaklık güzel, fiyatına göre ses kalitesi kullanım konforu mikrofonu, bende Redmi AirDots var yedekte duruyor onda tek kullanımda bile bu kadar bariz fark yok, çift kullanırsanız sağ kulaklık ana kulaklık olduğu için şarjı erken bitiyor, bu kabul edilebilir bir durum.

QCY T5'de genelde söylenen iyi yönler dışında vasat olan şeyler ise;

Kulaklığın power off /kapanmaması ( Redmi kapanabiliyor)

Tek kullanımda kulaklık bataryalarındaki kullanım sürelerindeki abes farklar,

Beklemedeyken uzun süre aktivite olmadığı zaman kendini kapatmaması ( Auto Shutdown - Redmi'ler de bu da var)

Kutunun şarjı bittiği zaman da kulaklıklar kapanmadığı için açılarak telefona otomatik bağlanmaları ve bağlı kalmaları.

QCY bu kulaklığı lanse ederken gerçekten güzel bir ürün yapmış dedim ve bir süre araştırdıktan sonra elimde bir TWS kulaklığım olmasına rağmen aldım. Ama anladığım kadarıyla üretim ya da satış adedi çoğaldıkça kaliteyi düşürdüler , belkide üretimin bu partisinde bir sorun var bilemiyorum. Şu durumda şekil ve ergonomi olarak beğenmesem de T3 daha sağlam ve mantıklı geliyor, CSR chip, kontroller, kutudaki bataryanın büyük olması, enerji sarfiyatı vb durumlardan dolayı. Ama denemediğim için batarya konusundaki dengesizliğin T3 modelinde olup olmadığını bilemiyorum tabi. Keşke kulaklık Pad'lerini değiştirdiğiniz zaman kutusuna girebilseydi, o zaman T3 tadından yenmezdi.
Anladım hocam. Milletimiz forum ruhunu kavrayamadı galiba. Yardımlaşmaya yönelik hareket etmek yerine daha çok kendi ihtiyacını görmeye yönelik kullanıyor herkes. Maalesef kolay kolay değişebilecek bir şey değil..
Büyük ihtimal t5 yerine haylou t15, taotronics 53 veya blitzwolf fye8 alacağım teşekkür ederim fikriniz için

Merhaba bende geçen hafta bu kulaklığı aldım. Orijinalliğini kontrol ettikten sonra pek kullanma fırsatım olmamıştı düne kadar. Dün önce sol kulaklıkta bağlantı sorunu oldu. Reset atmak için sağ kulaklığı da kapattım. Gidiş o gidiş bir daha ne yaptıysam açamadım kutuya koydum, kutuyu şarj ettim elle açmaya çalıştım ama nafile. Kutunun şarjı dolu yeşil ışık yanıp geri sönüyor. Deneyebileceğim birşey var mı sizce?

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
Selamün aleyküm
Abi videoda paylaştığın satın alma linkinden alışveriş yaptım. Videodaki kutudaki ürün orjinal mi, başka videolarda farklı kutudan çıkartıyorlar. Replikası var mı bu kulaklığın?
konuyu buraya açman gerek ilk mesajdaki kutuların hepsi orjinal , orjinallik ile ile ilgili bilgi ilk mesajda mevcut , ufak bir arama ile her şeye ulaşabilirsin;)