Neler yeni
Bluetooth Rehberi

Merhaba Forumumuza Hoşgeldiniz. Konu açmadan önce aşağıdaki ↓↓↓↓ konuyu mutlaka OKUYUN ! 😉 iyi forumlar... https://bluetoothrehberi.com/konu/forumda-konu-acarken-dikkat-etmeniz-gerekenler.350/

Qcy T5 Pro

Alınır mı?

• Kullanılan toplam oy
    4

TheYilmaz

Üye
Trendyolda Qcy T5 Pro ya rastladım https://ty.gl/ev1lazt . Uzun zamandır Qcy T1C kullanıcısıyım T5 Pro ya geçilir mi? T5 in başarısı malum, Pro nasıldır? Kendisi hakkında pek inceleme ve yorum bulamadım.

ybilgutay

Isınmaya Başlayan Üye
@TheYilmaz

T5 vs T5S vs T5 Pro farkını anlatan resim koydum.

Umarım faydası olur.

Kendi fikrim T5S.

T5 Pro seviyesine çıkıyorsan Haylou T19 al.

Ama T5 fanıysan T5S yeter artar.

@EnesOZEN ne dersin?

IMG_20200827_231136.jpg

Talip

Üye
Şimdi sipariş verdim, inşaAllah orjinal ve sağlam çıkar diye umut ediyorum..Screenshot_20200827-234430__01.jpg

Talip

Üye
Kargo daha teslim edilmedi mi?
Kargo gündüz 14:20 civarı ulaşmış, daha yeni inceleyebildim kardeşim. Şimdilik sıkıntı yok, çok şükür pro ve orjinal(kod testi, algılayıcı testi ve uygulama bağlantısı tamamdır).
Bluetooth kulaklığa yeni geçecekler için gönül rahatlığıyla önerebilirim, fakat t1c kullanmadığım için ondan geçiş yapmaya gerek var mıdır bilemiyorum..
Bu arada 20 TL yükselmiş fiyat.
5 al 4 öde seçeneği de var ama kimin 5 tane ihtiyacı olur ki ticaret yapmayacaksa..
🙂

Son düzenleme:

TheYilmaz

Üye
Çok
Kargo gündüz 14:20 civarı ulaşmış, daha yeni inceleyebildim kardeşim. Şimdilik sıkıntı yok, çok şükür pro ve orjinal(kod testi, algılayıcı testi ve uygulama bağlantısı tamamdır).
Bluetooth kulaklığa yeni geçecekler için gönül rahatlığıyla önerebilirim, fakat t1c kullanmadığım için ondan geçiş yapmaya gerek var mıdır bilemiyorum..
Bu arada 20 TL yükselmiş fiyat.
5 al 4 öde seçeneği de var ama kimin 5 tane ihtiyacı olur ki ticaret yapmayacaksa..
🙂
Çok teşekkür ederim bilgilendirmen için ama 20 tl pahalılaşması kötü oldu bi nebze.

TheYilmaz

Üye
Rica ederim kardeşim,
Aslında 5 kişi birden anlaşıp alabilse 185 lira gibi çok daha uygun bir fiyata geliyor
Kardeşim kulaklığı deneyimledin mi? Nasıl, sesi, senkronu, mikrofonu, gecikmesi, senkronu, kullanışı, kronik hatalar var mı? Şimdiden teşekkürler.

Talip

Üye
Kardeşim kulaklığı deneyimledin mi? Nasıl, sesi, senkronu, mikrofonu, gecikmesi, senkronu, kullanışı, kronik hatalar var mı? Şimdiden teşekkürler.
Şöyle izah edeyim kardeş(ler)ime;

Bilinen t5 ten pek farklı değil,
Sesler gayet yeterli seviyede ve güzel,
Belki bass biraz daha iyi olabilirmiş yine de yeterli(uygulamadaki eko ayarları da iş görüyor),
Qcy uygulaması ile dokunma komutları değiştirilebiliyor,
Senkron sorunu yok,
Mikrofon bilinen t5 gibi rüzgarlı/gürültülü ortamlarda dış sesleri de aldığı için sırf telefon görüşmesine odaklanan kişilere pek hitab etmiyor maalesef,
Sessiz ortamda mikrofon gayet yeterli,
Gecikme oyun modunda yok denecek kadar az,
Videolarda ses gecikmesi hiç hissetmedim,
Gayet kullanışlı fakat dokunmatiğe ilk geçenler için biraz alışma süresince dikkat ve sabır gerektirebilir,
Tek dokunma hiçbir şekilde komut yerine geçmediği için yanlışlıkla değme sıkıntısı yoktur..

Şuan elinde t5 olan için proya geçmek gereksizdir,
Uygulama desteği(dokunma komutları değiştirebilme ve ekolayzır vs) olması çok güzel,
Yine kulak algılama özelliği güzel fakat ben t5 ten geçiş için gerekli görmüyorum,
Kablosuz şarj özelliğini denemedim lâkin pek de ilgilendiğim bir özellik değil,
Kutu bataryasının 600 mah olması t5 in 380 mah olmasına göre güzel bir artı fakat şarj etme imkansızlığı olmayan kişiler için yine geçiş sebebi değildir..

En önemli teknik fark sürücü farkıdır ki o da şöyle;

T5 dynamic driver(dd)
T5 pro balanced armature(ba)

Bu sürücülerin birbirlerine göre eksi ve artıları var, mesela dd daha iyi bass verebilirken, ba daha net tiz ve ayrıntı verebiliyor, dd daha dayanıklı iken ba daha az enerji tüketimi sağlıyor(vb vs internetten iki sürücünün farklarını araştırabilirsiniz)..
Tabi bu farklar normal bir kulak ile pek ayırt edilemez sanırım..

Son olarak eğer t5 versiyonları arasında seçim yapmak gerekirse;

T5 alan kişi kablosuz şarj, uygulama desteği, kulak algılayıcı(otomatik durma devam etme), dd vs ba farkı, kutuda 220 mah enerji depolama kaybı yaşayacaktır ki benim için çok önemli kayıplar/farklar değildir. Yalnız uygulama desteği önemli bir artı gibi.. Şayet harici uygulamalar ile t5 kontrol edilebiliyorsa bu özelliği de pas geçebiliriz.

T5s alan kişi sadece kablosuz şarj özelliği kaybetmiş olacak ve dd ile ba farkı yaşayacak, yine bana göre çok önemli artı/eksi değiller.

T5 pro alan sadece dd vs ba farkı yaşayacak ve bu sebeble belki biraz bass eksikliği hissedecektir(karşılıklı test edemediğim için gerçekten fark hissedilir mi bilemiyorum).

Bu durumda ilk defa alacaklar için t5s (t5 e göre uygulama desteği ve kutunun 600 mah olması avantajıyla) daha mantıklı gibi olabilir..

Üçü de üzmez, pişman etmez, bu yüzden elinde herhangi biri olan strese girmesin..

İnşaAllah düzgün ve anlaşılır bir şekilde ifade edebilmişimdir..

Selametle..

Son düzenleme:

ybilgutay

Isınmaya Başlayan Üye
Şöyle izah edeyim kardeş(ler)ime;

Bilinen t5 ten pek farklı değil,
Sesler gayet yeterli seviyede ve güzel,
Belki bass biraz daha iyi olabilirmiş yine de yeterli(uygulamadaki eko ayarları da iş görüyor),
Qcy uygulaması ile dokunma komutları değiştirilebiliyor,
Senkron sorunu yok,
Mikrofon bilinen t5 gibi rüzgarlı/gürültülü ortamlarda dış sesleri de aldığı için sırf telefon görüşmesine odaklanan kişilere pek hitab etmiyor maalesef,
Sessiz ortamda mikrofon gayet yeterli,
Gecikme oyun modunda yok denecek kadar az,
Videolarda ses gecikmesi hiç hissetmedim,
Gayet kullanışlı fakat dokunmatiğe ilk geçenler için biraz alışma süresince dikkat ve sabır gerektirebilir,
Tek dokunma hiçbir şekilde komut yerine geçmediği için yanlışlıkla değme sıkıntısı yoktur..

Şuan elinde t5 olan için proya geçmek gereksizdir,
Uygulama desteği(dokunma komutları değiştirebilme ve ekolayzır vs) olması çok güzel,
Yine kulak algılama özelliği güzel fakat ben t5 ten geçiş için gerekli görmüyorum,
Kablosuz şarj özelliğini denemedim lâkin pek de ilgilendiğim bir özellik değil,
Kutu bataryasının 600 mah olması t5 in 380 mah olmasına göre güzel bir artı fakat şarj etme imkansızlığı olmayan kişiler için yine geçiş sebebi değildir..

En önemli teknik fark sürücü farkıdır ki o da şöyle;

T5 dynamic driver(dd)
T5 pro balanced armature(ba)

Bu sürücülerin birbirlerine göre eksi ve artıları var, mesela dd daha iyi bass verebilirken, ba daha net tiz ve ayrıntı verebiliyor, dd daha dayanıklı iken ba daha az enerji tüketimi sağlıyor(vb vs internetten iki sürücünün farklarını araştırabilirsiniz)..
Tabi bu farklar normal bir kulak ile pek ayırt edilemez sanırım..

Son olarak eğer t5 versiyonları arasında seçim yapmak gerekirse;

T5 alan kişi kablosuz şarj, uygulama desteği, kulak algılayıcı(otomatik durma devam etme), dd vs ba farkı, kutuda 220 mah enerji depolama kaybı yaşayacaktır ki benim için çok önemli kayıplar/farklar değildir. Yalnız uygulama desteği önemli bir artı gibi.. Şayet harici uygulamalar ile t5 kontrol edilebiliyorsa bu özelliği de pas geçebiliriz.

T5s alan kişi sadece kablosuz şarj özelliği kaybetmiş olacak ve dd ile ba farkı yaşayacak, yine bana göre çok önemli artı/eksi değiller.

T5 pro alan sadece dd vs ba farkı yaşayacak ve bu sebeble belki biraz bass eksikliği hissedecektir(karşılıklı test edemediğim için gerçekten fark hissedilir mi bilemiyorum).

Bu durumda ilk defa alacaklar için t5s (t5 e göre uygulama desteği ve kutunun 600 mah olması avantajıyla) daha mantıklı gibi olabilir..

Üçü de üzmez, pişman etmez, bu yüzden elinde herhangi biri olan strese girmesin..

İnşaAllah düzgün ve anlaşılır bir şekilde ifade edebilmişimdir..

Selametle..
Harika bir açıklama...