Neler yeni
Bluetooth Rehberi

Merhaba Forumumuza Hoşgeldiniz. Konu açmadan önce aşağıdaki ↓↓↓↓ konuyu mutlaka OKUYUN ! 😉 iyi forumlar... https://bluetoothrehberi.com/konu/forumda-konu-acarken-dikkat-etmeniz-gerekenler.350/

Samsung Galaxy Buds

emrhnu

Üye
Cihazın teknik özelliklerine Samsung'un sitesinden ulaşabilirsiniz buraya yazma gereği görmüyorum.

Kutu İçeriği

Şarj ve taşıma kutusu,
Kulaklıklar,
Tip C usb kablosu,
Kulaklık uçları ve Kulaklık kanatları (S,M,L)

Ergonomi

Buds'lar kulağınıza çok iyi bir şekilde oturuyor ve herhangi bir nedenle düşme problemi yaşamıyorsunuz. Kulaklık uçlarını ve kulaklık kanatlarını doğru boyutlarda kullanırsanız çok iyi bir şekilde izolasyon yapıyor ve dinlediğiniz müziğin kalitesini daha çok artırıyor. O yüzden biraz zaman harcayıp hem kapalı hem de açık ortamda bütün kulaklık ve kanat uçlarını test etmenizi öneririm.

İncelemem

Ürünü uzun süredir kullanıyorum. Kullanan veya almayı düşünenler için birkaç tavsiyem de olacak. Öncelikle Bass, Mid ve Tizler dengeli yerleştirilmeye çalışılmış. Bu anlamda analitik bir sese sahip diyebiliriz çünkü hiçbir frekans diğerine daha baskın gelmiyor. Basslar benim için doyurucu denebilir zira hem o titreşimi verebiliyor hem de bunu yaparken diğer frekansları boğmuyor. Bass, Mid ve Tiz anlamında kulaklıktan memnunum. Galaxy Buds'lar sahne anlamında pek tatmin edemiyor; Sahne yakın konumlandırılmış ve olabildiğince dar. Yükseklik , genişlik, derinlik iyi bir kulaküstü kulaklık kullanmış insanlar için kesinlikle yetersiz gelecektir fakat benim denediğim diğer TWS'lere göre geri kalır bir yanı da yok.Yakın frekansta enstrüman ayrımı bu nedenle zorlaşırken sizi soğutacak kadar da kötü değil. Ses karakterine sıcak diyebilirim. Bu anlamda dinginlik arayanlar istediğini bulamayabilir, eğlence arayan, sokakta yürürken kendini müziğe kaptırmak isteyenler için daha uygun gibi duruyor. Ses şiddeti benim için gayet yeterli çoğu zaman son sesin iki tık altında kullanıyorum. Ses yükseldikçe frekanslarda herhangi bir parlaklık, boğukluk ya da parlama olmuyor.

Bağlantı

Yeni nesil çoğu kulaklık gibi bluetooth 5.0 teknolojisini kullanan G.Buds, film veya video izlerken herhangi bir ses kayması yaşatmazken, telefon cebinizdeyken, yolda yürürken, metrodayken, insanların yoğun olduğu yerlerde vs. herhangi bir şekilde anlık bağlantı kopmaları yaşamıyor. Bu anlamda aktarım gayet iyi.

Bağlantı (Telefonunuz Samsung ise)

Eğer telefonunuz Samsung ise kulaklıkların kutusunu açtığınız gibi pop up ekran geliyor ve kulaklıklarınız telefonunuzla eşleşiyor. Galaxy Wearable uygulaması üzerinden kulaklıklarınız şarjını görebiliyor, dokunmatik yüzeyin görevlerini değiştirebiliyor ve basit bir ekolayzer ayarı yapabiliyorsunuz. Burada ses kalitesini daha da yukarı çekebilmek adına birkaç şey önerebilirim. Birincisi Gear Wearable uygulaması üzerindeki ekolayzerı aktif ve dinamik modunda kullanmanızı öneriyorum. Bunun haricinde Samsung Galaxy cihazlarda Dolby Atmos özelliği var. Kulaklık takılıyken bunu aktif edip kendi müzik zevkinize göre ekolayzer ayarlamanızı öneririm. Eğer ayarlamayla uğraşmak istemezseniz Dolby Atmostaki ekolayzerı Normal seçeneğinde kullanabilirsiniz. Dolby Atmos'un bulunduğu ayarlar sekmesinde en altta Adapt Sound seçeneği bulunmakta. Buraya girip kişiselleştirilmiş ses profili ekle derseniz iki kulaklıktan da farklı frekanslarda bip sesleri gönderip sizin de yönlendirmenizle iki kulaklığı da size göre en doğru sesi verecek şekilde ayarlıyor. Eğer telefonunuz Samsung ise bunun haricinde birkaç ayarla kullanımı çok daha kolay hale de getirebilirsiniz. Galaxy cihazınızda Bixby var bildiğiniz gibi size sesli asistanlıktan, akıllı kartlar ve rutinler gibi şeylere kadar birçok hizmet sunuyor. Şimdi Bixby Routines dediğimiz şey sizin telefonu o an ne için kullanacağınızı algılayıp ona göre modları değiştirmesi. Bunu otomatik olarak da yaptırabilirken kendiniz de ayarlayabilirsiniz. Mesela iş adresinizi iş adresi olarak ayarladıktan sonra o konuma vardığınızda İş rutininiz tetiklenecek ve sizin ayarladığınız özellikler devreye sokulacaktır. Bixby Routines üzerinden Galaxy Buds cihazınız bağlandığında Dolby Atmos'u otomatik açmasını ve dinlediğiniz müzik programını otomatik açmasını sağlayabilirsiniz. Mesela ben yolda yürürken telefon cebimdeyken Buds'ları kutusundan çıkarıp kulağıma götürdüğümde dokunmatik yüzeye tek tıklamamla şarkı dinlemeye başlayabiliyorum. Dolby Atmos'u ve Spotify ya da kullandığınız müzik programını açmak için sadece kulaklıkları takmanız yeterli olabiliyor.

Şarj Süresi

Kulaklıklar ortalama 5 saat gibi bir süre verirken kutu da anca bir bu kadar daha sağlayabiliyor bence. Düzgün bir test yapamadım ancak ortalama 10 ila 12 saat arası toplam süre var gibi geldi bana.

Genel olarak memnunum fakat bu kulaklığı Samsung telefonu olanlara daha çok öneririm. Çünkü işiniz çok kolaylaşıyor ve çok daha ekstra performans alabiliyorsunuz. Zaten eğer TWS ürünlere biraz para verebilirim diyorsanız eğer Apple kullanıyorsanız Airpods, Huawei kullanıyorsanız Freebuds gibi marka eşleştirmeyi tercih edin bence. İncelemede eksikler olabilir sorular gelirse mesajı düzenleyebilirim.

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
Harika bir inceleme olmuş elinize sağlık 👍 :) @emrhnu

Kaanarslan

Üye
Bu fiyatlara kadar alınabilecek en iyi ürün bu mudur. Hem müzik hem de görüşme bakımından kaliteli olabilecek ve 4/4 lük olan Bi ürün mü? Normalde 500 TL yi geçmek istemiyordum. geçmeye değer mi? Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler. @emrhnu @EnesOZEN

emrhnu

Üye
Şuan piyasayı bilmiyorum açıkçası, biraz bakındım genel olarak yeni ürünler çıkınca düşüş yaşanmış gibi duruyor fiyatlarda. Buds çok arada kalan bir kulaklık bence ne 100-500 TL arası çin menşeili modeller gibi ne de Apple, Sony, Sennheiser vs. gibi modellere benziyor. Yazılımsal destek hala sürüyor, kullanması çok kolay, ne kutuya ne de kulaklıklara hiçbir şey olmadı kaç kere düşürmeme rağmen. Benim telefonum ve akıllı saatim Samsung açıkçası böyle olunca en kolay kullanımı Buds ile yapabiliyorum ama sizin ne istediğiniz çok önemli. Konuşma kalitesini bilmiyorum belki zorunda kaldığım zamanlarda bir iki kere konuşmuşumdur fakat onda da sormadım karşıdaki kişiye kalitesi nasıl diye. Fiyat / performansa gelirsek 500 TL'ye alınabilir. Ama youtube kanalında Enes'in incelemelerine bakarsan seçimini daha rahat yapabilirsin. Ses performansı belirli fiyat aralıkları için aynı olur zaten. @Kaanarslan

Edit: Jabra Elite 65T modeli bimde 500 liraya görmüştüm birkaç hafta önce.O muhtemelen daha iyidir Buds'tan eğer bu fiyatlara satılıyorsa hala araştırabilirsin. Görünce alasım gelmişti benim de :)

Kaanarslan

Üye
Şuan piyasayı bilmiyorum açıkçası, biraz bakındım genel olarak yeni ürünler çıkınca düşüş yaşanmış gibi duruyor fiyatlarda. Buds çok arada kalan bir kulaklık bence ne 100-500 TL arası çin menşeili modeller gibi ne de Apple, Sony, Sennheiser vs. gibi modellere benziyor. Yazılımsal destek hala sürüyor, kullanması çok kolay, ne kutuya ne de kulaklıklara hiçbir şey olmadı kaç kere düşürmeme rağmen. Benim telefonum ve akıllı saatim Samsung açıkçası böyle olunca en kolay kullanımı Buds ile yapabiliyorum ama sizin ne istediğiniz çok önemli. Konuşma kalitesini bilmiyorum belki zorunda kaldığım zamanlarda bir iki kere konuşmuşumdur fakat onda da sormadım karşıdaki kişiye kalitesi nasıl diye. Fiyat / performansa gelirsek 500 TL'ye alınabilir. Ama youtube kanalında Enes'in incelemelerine bakarsan seçimini daha rahat yapabilirsin. Ses performansı belirli fiyat aralıkları için aynı olur zaten. @Kaanarslan

Edit: Jabra Elite 65T modeli bimde 500 liraya görmüştüm birkaç hafta önce.O muhtemelen daha iyidir Buds'tan eğer bu fiyatlara satılıyorsa hala araştırabilirsin. Görünce alasım gelmişti benim de :)
jabra 65t ile arasında gidip geliyorum 65t biraz eski bi model ama herkesten tam puan alıyor ama telefonda bi uygulaması yok galiba sürekli güncelleme almıyor ve en önemlisi kutusu berbatmış. ama samsung alıyor galiba ama buds ı enes abi önermedi

Son düzenleme: