Neler yeni
Bluetooth Rehberi

Merhaba Forumumuza Hoşgeldiniz. Konu açmadan önce aşağıdaki ↓↓↓↓ konuyu mutlaka OKUYUN ! 😉 iyi forumlar... https://bluetoothrehberi.com/konu/forumda-konu-acarken-dikkat-etmeniz-gerekenler.350/

TAVSİYE ETTİĞİM TÜM KULAKLIKLAR TEK LİSTE

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
@skylones @tugrale Kusura bakmayın geç döndüm , kask içi için ben hiç birinden verim almadım , kendim hendest kaplum isminde bir klipsli bluetooth kulaklık kullanıyorum , hatta bu sorunuy bu akşam yayınlanacak soru cevap videosunda cevapladım 😉

@Schnitter Teşekkürler maalesef encore denemediğim için yorum yapmam zor , pro modeline oldukça benziyor

tugrale

Üye
@skylones @tugrale Kusura bakmayın geç döndüm , kask içi için ben hiç birinden verim almadım , kendim hendest kaplum isminde bir klipsli bluetooth kulaklık kullanıyorum , hatta bu sorunuy bu akşam yayınlanacak soru cevap videosunda cevapladım 😉

@Schnitter Teşekkürler maalesef encore denemediğim için yorum yapmam zor , pro modeline oldukça benziyor
Ne demek hocam Aİrpods 2, Anker SoundCore Life Note, Ttec Airbeat Duo bunlardan hangisini önerirsiniz peki ?

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
@tugrale airpods silikonsuz bir bir model kullanım amacı tamamen farklı , ankeri denemedim , ttec ise s101 modelinin aynısı kanalda fye 7 vs s101 videosu mevcut
özetle airpods günlük kullanım ve görüşme için en iyi seçenek
müzik için de ttec iyi dir lakin onun yerine s101 modelini yurt dışında yarı fiyatına alabilirsiniz.

Silikonlu Kulaklık mı ? VS Silikonsuz Kulaklık mı ?
https://bluetoothrehberi.com/konu/silikonlu-kulaklik-mi-vs-silikonsuz-kulaklik-mi.101/

@EnesOZEN abi şu arkadaşın videosunda iki cihaz arasında bariz bir şekilde tronsmart onyx ace mikrofon kalitesi olarak kendini belli ediyor. Hatta Edifier çok çok geride kaldı gibi geldi bana.
Mikrofon karşılaştırması 2:08de.

Ürüne baktım henüz kanalında yer vermemişsin hiç. Şu iki cihazı bi puanlama mı yapsak müzik ve görüşme açısından ? İkisi de şuanki kurla 250 TLye geliyor aliexpressten.

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
@EnesOZEN abi şu arkadaşın videosunda iki cihaz arasında bariz bir şekilde tronsmart onyx ace mikrofon kalitesi olarak kendini belli ediyor. Hatta Edifier çok çok geride kaldı gibi geldi bana.
Mikrofon karşılaştırması 2:08de.

Ürüne baktım henüz kanalında yer vermemişsin hiç. Şu iki cihazı bi puanlama mı yapsak müzik ve görüşme açısından ? İkisi de şuanki kurla 250 TLye geliyor aliexpressten.
tavsiye listemde bulunan bir kulaklık incelemeyi düşünüyorum sıra gelmedi.
Ekran Resmi 2020-06-25 12.09.00.png

tyth2

Üye
@EnesOZEN hocam kz z1 modeli için ne düşünüyorsun? 250 LİRA bandında aliexpress de büyü bir fark gerçekten var mıdır? s1 modeline göre

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
@tyth2 kz nin kötü kulaklığını hiç tecrübe etmedim :)
mutlaka iyidir ama f/p mıdır orasını bilmem

tyth2

Üye
en büyük dezavantajı kulaklıkların şarjı 2saatte bitiyor @EnesOZEN
Bu durum. çok düşündürüyor beni kz s1 mı alsam dedirtiyor Deneyimlerine güvenerek soruyorum
118 liraya gt1 plus mı 220 liraya kz z1 mı yoksa
163 TL ye kz s1 mi :)

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
@tyth2 Gt1 plus için vergisi vs 30-40 tl fark için ben olsam yurt dışından almam,
diğerlerini zaten mecbur yurt dışından alınacak , en alınası kz s1 gibi duruyor kz lerin dezavantajı kaba olmaları

Reddington

Üye
@EnesOZEN Enes hocam S101'de kapak kapanmadan kulaklık devre dışı kalmıyor hala değil mi ?

İzlediğim videonda o özellik beni acaip soğutmuştu. Tut ki kapak kırıldı diyelim kulaklığı kullanmak çok zor olacak ki şuan ki Redmi airdots'un kapağı kırıldı ama bi problem yaşamıorum. FYE07 'nin de şarj süresi öne göre zayıf kalıyor. Çok arada kaldım açıkcası bunlara farklı bir alternatif yok mudur ?

Bass'ı ve sesleri gür bir kulaklık istiyorum.

tugrale

Üye
@EnesOZEN Enes hocam S101'de kapak kapanmadan kulaklık devre dışı kalmıyor hala değil mi ?

İzlediğim videonda o özellik beni acaip soğutmuştu. Tut ki kapak kırıldı diyelim kulaklığı kullanmak çok zor olacak ki şuan ki Redmi airdots'un kapağı kırıldı ama bi problem yaşamıorum. FYE07 'nin de şarj süresi öne göre zayıf kalıyor. Çok arada kaldım açıkcası bunlara farklı bir alternatif yok mudur ?

[/QUO

1More E1026Bt Stylish en çok kafama yatan oldu anker soundcore liberty neo ve s101 göre ne dersiniz enes bey ?

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
@Reddington o dediğiniz olay kapak sensörü oluyor ve bazı modeller o şekilde bence bir negatif özellik dediğiniz gibi kapağın bozulma ihtimali var ,
çift dinamikler o dediklerinizi sağlıyor

Reddington

Üye
@EnesOZEN Biraz araştırdım da son gelen FYE07'lerde aynı şekilde geliyormuş o zaman bi anlamı kalmadı şarjı daha iyi gittiği için S101 alıcam, o fiyat bandında maalesef alternatif yok pek, zaten ses kalitesi olarak videonuzda neredeyse aynı demiştiniz iki kulaklık içinde, artık kapağı da dikkatli kullanacağız napalım :)

Son bi sorum da yalıtımı iyi demiştiniz hocam ama dışarıda ses verme konusunda nasıl kulaklık ? Yalıtımdan kastettiğiniz dışarıda ki sesleri bize yansıtmaması yanlış anlamadıysam kulaklıklar epey güçlü duruyor çünkü dışarıda ses vermeme konusunda da başarılı mı ?

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
@Reddington evet fye 7 güncellenmiş sanırım yeni versiyonlarındada öyleymiş , yalıtım kısmı hem içten dışa hem dıştan içe olarak geçerli, yani hem dışarıya ses vermiyor hemde dışarıdaki sesi almıyor

berks

Üye
Merhabalar, spor yaparken de kullanmak için bir kulaklık arıyordum. Sizin de tavsiyeleriniz üzerine QCY T6 ve tws olmayan JBL Endurance Sprint arasında kaldım. Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
selam spor iki modeline de denemedim. t9s modeline de bakabilirsiniz , yarın incelemesini yayınlayacağım tahminim t6 nında performansı t9s gibidir @berks

berks

Üye
Merhabalar, spor yaparken kullanmayı düşündüğüm bir kulaklık almak istiyorum. QCY T6'da olan kulak kancası efektif mi? Kancası olmayan ama müzik için kısmında önerdiğiniz modeller yine spor için kullanılırsa ne gibi eksikleri olur acaba ? Teşekkürler.

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
t6 değil ama blizwolfun kancalı bir modelini denedim kulakta duruşu kuvvetlendiriyor , listeden bakabilirsiniz spor için önerilerime @berks

Merhabalar hocam Bw Fye 8 ile bw fye 7 arasında kaldım. 8 modelini 7 den daha ucuza buldum.8, 226 tl olarak satılıyor , 7 ise 248 tl olarak. Sizin tavsiyeniz var mı ?