Neler yeni
Bluetooth Rehberi

Merhaba Forumumuza Hoşgeldiniz. Konu açmadan önce aşağıdaki ↓↓↓↓ konuyu mutlaka OKUYUN ! 😉 iyi forumlar... https://bluetoothrehberi.com/konu/forumda-konu-acarken-dikkat-etmeniz-gerekenler.350/

TAVSİYE ETTİĞİM TÜM KULAKLIKLAR TEK LİSTE

Krizalid55

Üye
Arkadaşlar yukarıda bayağı detaylı bir liste yapılmış. Ancak yine de size sormak istedim (Kablolu kulaklıklar da liste ses kalitesine göre mi yoksa fiyata göre mi sıralanmış anlamadım? )
Daha öne AKG k326 (Aşağıda resmi var.) kullanmıştım. Ses yüksekliği çok iyiydi. Üstelik sesler yüksek olduğu halde berraklığını koruyordu. Temiz di. Aynı keyfi başka bir kulaklıktan alamadım.
Klasik müzik için istiyorum daha çok. Sesler yüksek de olsa temiz berrak olsun.
Enstrümanları fark edebilmemiz önemli.

-Huawei CMQ3
-Xiaomi Piston Basic
-Xiaomi Hybrid Pro HD
-KZ ZS5 Quad Driver HiFi (Not:KZ ZS10 PRO yu önermemişsiniz? Kötü bir kulaklık mı?)
-Sennheiser CX 200 Street II (Not: Sennheiser CX 275s bu kulaklıktan daha mı iyi?)
bunlardan ses kalitesi en iyi olan hangisidir?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Kz Zs5 hakkında yeni öğrendiğim bir bilgi var arkadaşlar 2 versiyonu var kulaklığın, 2017 Temmuz' dan sonra kulaklığın iç yapısı ve ses karakteri değişmiş. V1' de tiz parlama sorunu yok… Zs6' da da aynı tiz sorunu var. Zs5 v1 e sahip arkadaşlar çok şanslı gerçekten.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Başka bir forumda arkadaşın biri böyle yazmış. KZ ZS5 in ilk versiyonu yani v1 iyiymiş. V2 den herkes şikayetçi imiş. Edindiğim bilgiye göre V1 modeli piyasada kalmamış. İkinci el olarak varmış.

Çok soru sorduğumun farkındayım ancak Empedans değerinin 16 ohm veya 32 ohm olması sesin netliği ve berraklığını nasıl etkiler? Hangisi daha iyidir sizce?

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

sezer1907

Üye
Selamlar arkadaşlar, Blitzwolf FYE7 satın aldım. Birkaç sorunum var. Telefona bağlarken her iki kulaklığın üzerindeki tuşa basılı tuttum ikisininde ışığı yandı ve söndü. Telefonumdan bluetooth'a girdim ' BW FYE7 ' şeklinde ismi çıktı bağlandım. (AAC'yi aktif ettim) Müzik dinlerken veya video izlerken sol kulaklıkta ses 1-2 sn gidiyor tekrar geri geliyor. Gene müzik ve videolarda sol kulaklıkta ses azalıyor 1-2 sn içinde tekrar düzeliyor. Ayrıca sol kulaklığın üzerindeki tuş biraz gevşek yani sallayınca ses çıkıyor. Taşıma sırasında herhangi bir darbe aldığından dolayı mı ses kesilme sorunları veya bahsettiğim tuş gevşeme sorunu oluyor ? Kulaklık elime ulaşalı daha 2 gün oldu. Yorumlarınıza göre iade veya değişim talebinde bulunabilirim.

mustik

Isınmaya Başlayan Üye
ses netliği olarak kz - gt1 -t5
ses yüksekliği olarak kz - t5 - gt1
kullanışlılık olarak t5 - gt1 - kz
bass olarak t5 ile gt1 benzer kz geride
sıralama bu yalıtım olarak t5 geride iki modele göre
@UraL
Enes abi senin tavsiyenle 2.kulakligimi almak istiyorum.Sadece muzik ve geceleri tabletten film izlerken bazense sporda kullanabileceğim basslari kaliteli ve disariyla baglantiyi.kesen hangi.kulakligi onerirsin.Bütçe 200 yurt içi

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
@corefact Selam direk nokta atışı her zaman model söylemekte benim için her zaman zor oluyor ;)yukarıda epey detaylı bir liste oluşturdum spunky seni mutlu eder diye düşünüyorum.

========================

@dgkn w04 görüşme olarak beklentinizi yüksek ise karşılamayabilir

========================

@Lauks iyidir ama önemli olan o parayı hak ediyor mu o da incelemeden bilinmez ;)

========================

@iser96 7 den bi tık daha iyi gibi geldi banada (y)

========================

@Altunf https://bit.ly/2YTCgmR bu model destekliyor daha uygun fiyatlı bilmiyorum maalesef

========================

@Krizalid55 liste karışık , kablolu konusunda tws kadar deneyimim çok yok maalesef

========================

@sezer1907 aac yi kapat , farklı telefon ile dene tuş ile bağlantı kopması arasında bir ilişki olacağını tahmin etmiyorum.
kulaklıklar kutudayken yerinden kaldırmadan 2 sine basılı tut açılsın kapansın kulaklıklar o şekilde reset atılmış oluyor
telefonu ön cebinde tut, bu dediklerimi yaptığın halde geçmez ise bozuktur.

========================

@mustik o fiyata biraz zor gibi tam istediğin model bana en mantkılı model gt1 plus gibi geliyor
https://bit.ly/34zJTA8 çok iyi fiyata düşmüş

mustik

Isınmaya Başlayan Üye
@corefact Selam direk nokta atışı her zaman model söylemekte benim için her zaman zor oluyor ;)yukarıda epey detaylı bir liste oluşturdum spunky seni mutlu eder diye düşünüyorum.

========================

@dgkn w04 görüşme olarak beklentinizi yüksek ise karşılamayabilir

========================

@Lauks iyidir ama önemli olan o parayı hak ediyor mu o da incelemeden bilinmez ;)

========================

@iser96 7 den bi tık daha iyi gibi geldi banada (y)

========================

@Altunf https://bit.ly/2YTCgmR bu model destekliyor daha uygun fiyatlı bilmiyorum maalesef

========================

@Krizalid55 liste karışık , kablolu konusunda tws kadar deneyimim çok yok maalesef

========================

@sezer1907 aac yi kapat , farklı telefon ile dene tuş ile bağlantı kopması arasında bir ilişki olacağını tahmin etmiyorum.
kulaklıklar kutudayken yerinden kaldırmadan 2 sine basılı tut açılsın kapansın kulaklıklar o şekilde reset atılmış oluyor
telefonu ön cebinde tut, bu dediklerimi yaptığın halde geçmez ise bozuktur.

========================

@mustik o fiyata biraz zor gibi tam istediğin model bana en mantkılı model gt1 plus gibi geliyor
https://bit.ly/34zJTA8 çok iyi fiyata düşmüş
Soundliberty 53 ve t5 arasinda kalmistim son karari size birakiyorum gt plus u diyorsunuz tekrar?

AkaKaya

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar yukarıda bayağı detaylı bir liste yapılmış. Ancak yine de size sormak istedim (Kablolu kulaklıklar da liste ses kalitesine göre mi yoksa fiyata göre mi sıralanmış anlamadım? )
Daha öne AKG k326 (Aşağıda resmi var.) kullanmıştım. Ses yüksekliği çok iyiydi. Üstelik sesler yüksek olduğu halde berraklığını koruyordu. Temiz di. Aynı keyfi başka bir kulaklıktan alamadım.
Klasik müzik için istiyorum daha çok. Sesler yüksek de olsa temiz berrak olsun.
Enstrümanları fark edebilmemiz önemli.

-Huawei CMQ3
-Xiaomi Piston Basic
-Xiaomi Hybrid Pro HD
-KZ ZS5 Quad Driver HiFi (Not:KZ ZS10 PRO yu önermemişsiniz? Kötü bir kulaklık mı?)
-Sennheiser CX 200 Street II (Not: Sennheiser CX 275s bu kulaklıktan daha mı iyi?)
bunlardan ses kalitesi en iyi olan hangisidir?

"Kz Zs5 hakkında yeni öğrendiğim bir bilgi var arkadaşlar 2 versiyonu var kulaklığın, 2017 Temmuz' dan sonra kulaklığın iç yapısı ve ses karakteri değişmiş. V1' de tiz parlama sorunu yok… Zs6' da da aynı tiz sorunu var. Zs5 v1 e sahip arkadaşlar çok şanslı gerçekten.

Başka bir forumda arkadaşın biri böyle yazmış. KZ ZS5 in ilk versiyonu yani v1 iyiymiş. V2 den herkes şikayetçi imiş. Edindiğim bilgiye göre V1 modeli piyasada kalmamış. İkinci el olarak varmış.

Çok soru sorduğumun farkındayım ancak Empedans değerinin 16 ohm veya 32 ohm olması sesin netliği ve berraklığını nasıl etkiler? Hangisi daha iyidir sizce?
Daha ince kullandigin memnun oldugun kulakligi al

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
53 denemedim maalesef , karar her zaman son kullanıcının olmalı ;) @mustik

sezer1907

Üye
53 denemedim maalesef , karar her zaman son kullanıcının olmalı ;) @mustik
Selamlar Enes abi. Kulaklık telefonuma bağlıyken internet yavaşlama sorunu oluyor. Bu konudan bahsettiğiniz bir videonuz vardı sanki veya başka bir videonuzda bahsetmiştiniz. 5ghz modem gerekiyormuş bu sorunun ortadan kalkması için. Turknet 35mbps VDSL bir internet kullanıyorum buna uygun bir modem tavsiyesinde bulunabilir misiniz ?

Krizalid55

Üye
sony mdr-xb50ap
Sony MDR-EX650AP
Sennheiser CX 200 Street II
Sennheiser CX 275s
Xiaomi Hybrid pro hd
Kz Zs10 pro

Hangisini önerirsiniz?

Empedans değerinin 32 olması daha iyi demişlerdi.
Birde frekans aralığı ne kadar açık ise o kadar çok enstrüman sesini duyarsınız demişlerdi.
Ancak seste netlik ve berraklık için hangi sayısal verilere bakmamız gerekiyor bilmiyorum.

Son düzenleme:

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
selam Empedans değeri hakkında bilgim yok
evet frekans değeri aralığı önemli ama oda markaya göre çok değişiyor yani tutarlı değil ucuz ürünlere bile geniş aralık yazıyorlar
maalesef kulaklık alırken teknik özellikler çok az şey ifade ediyor deneyimde her şey tersine çıkabiliyor @Krizalid55

ozn

Üye
Enes Hocam Merhaba Baseus w07 almayı düşünüyorum görüşme , müzik ve oyun oynarken kullanmayı düşünüyorum. Herhangi bir gecikme problemi yaşar mıyım ? Önerileriniz neler ?

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
selam güzel model ben aldım kargoda kayboldu, tam olarak deneyimlemediğim için gecikme konusunda net bir şey söylemem zor ,
5.0 olduğu için pupg tarzı oyunlar harici rahatsız etmez tahminim gecikme @ozn

mustik

Isınmaya Başlayan Üye
selam güzel model ben aldım kargoda kayboldu, tam olarak deneyimlemediğim için gecikme konusunda net bir şey söylemem zor ,
5.0 olduğu için pupg tarzı oyunlar harici rahatsız etmez tahminim gecikme @ozn
Abim benimde kargom gumrukte kayboldu.Para iadeside alamadim nereye şikayet edebilirim bi bilgin var m

atsumut

Üye
Abi Haylou GT1 XR ile GT1 Plus arasında kaldım hangisini almalıyım xr daha çok ilgimi çekti

adil10

Üye
200 TL bütçem var, uzun süre kullanabileceğim, ses kalitesi yüksek bir bluetooth kulaklık almak istiyorum.
Her zaman bu fiyata kulaklık alabilecek bir durumum yok. O yüzden bir kulaklık alıp uzun süre kullanmak istiyorum.
Yaptığım birkaç inceleme sonucunda şimdilik Haylou T15, Haylou GT1 Plus arasında kaldım. Başka önerilere de açığım.

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
@atsumut teknik özellik olarak benzerler xr alabilirsin

@adil10 uzun süre konusunu tamamen şans benim gözümde teknolojik cihazlar 1 kişide 2 sene çalışır sizde 10 günde bozulur
mal ne kadar kaliteli olursa olsun, heleki tws ler bozulmaya çok daha müsait bunu bilerek alın sonra moraliniz bozulmasın
iki modelde uygun 👍

Güzel günleriniz olsun. Silikonsuz kulaklık kullanmak istiyorum. Linktech ap05 ile Baseus w04 pro arasında kaldım. Bunlar arasında uçurum farklar var mı? Hangisini tavsiye edersiniz?