Neler yeni
Bluetooth Rehberi

Merhaba Forumumuza Hoşgeldiniz. Konu açmadan önce aşağıdaki ↓↓↓↓ konuyu mutlaka OKUYUN ! 😉 iyi forumlar... https://bluetoothrehberi.com/konu/forumda-konu-acarken-dikkat-etmeniz-gerekenler.350/

TAVSİYE ETTİĞİM TÜM KULAKLIKLAR TEK LİSTE

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
@heikkönen selam sen araştırma konusunda epey yol kat etmişsin :) fii serisinde en iyi t1 pro diye biliyorum , kullandığın modellerin bir üst segmenti olabilecek bir model , müzik dinliyorsan silikonsuz bir model almanı önermem ha 2. kulaklık olarak alırım diyorsan fiyatı çok iyi

gozgoz_gk

Üye
Enes Hocam merhaba senin yüzünden kulaklık alamıyorum :) şakası bir yana gerçekten öncelikle mükemmel emeklerin için çok teşekkür ederim, senden daha kalitelisi yok gerçekten.
Ucuz yollu mi earbuds basic s modelini alarak çıktığım bu yolda şuan kafam karmakarışık gerçekten. O modelde sorun olduğu için iade ettim sonrasında biraz araştırmalara başladım ve seni keşfettim. aslında 150-200 liralık bir bütçeyle başlamışken senin önerilerinden xiaomi air se2 modeliyle efsane olan qcy t5 - t7 modelleri arasında kalmıştım ta ki bugünkü SoundPEATS True Air2 indirimine kadar. Aliexpressteki indirimiyle 260 lira civarına düşünce biraz kararsız kaldım açıkçası.
Genellikle ofis ortamında ve arabada telefon görüşmesi için kullanacağım, bas konularını pek anlamadığım için de müzik dinlesem yeterli alt tonlarla işim yok diyen, video - oyun vs. pek alakamın olmadığı bir kullanıcıyım. En önemlisi mikrofon aslında, bu paralardaki hiç bir modelin çok iyi olmadığını anladım ama en azından en iyisini alayım düşüncesindeyim.
Bu durumda 150 lira civarına t5 ya da t7 modelleri mi
200 lira civarında air se2 mi,
yoksa vermişken 260 civarına çıkıp soundpeats air2 alınır mı? bu kulaklığı alırsam senin çok övmenle alacağım onu da belirteyim, senden önce hiç duymamıştım bu yüzden direk senin verdiğin aliexpress linkinden alacağım güvenilir satıcıdır demi? ayrıca aliexpress kuponu bulabileceğim yerler varsa onları da söyleyebilirsen çok sevinirim

Not: fiil cc2 modelinin görüntüsü çok hoşuma gitti keşke indirime girse de onu alsam :)

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
@gozgoz_gk selam bizde ""övme yok" beğenme diyelim biz buna övme ve reklam tek taraflı olur bizde
"artı ve eksisi ile inceleme " var :)
air 2 se de olabilir türkiden biraz kaba bir model dezavantajı bu görüşme olarak gayet yeterli.
air 2 bu fiyatlara rakipsiz , air2 kullanıcı yorumlarını da okuyun :) tek resmi satıcısı var , ekstra kupon yok maalesef

gozgoz_gk

Üye
@gozgoz_gk selam bizde ""övme yok" beğenme diyelim biz buna övme ve reklam tek taraflı olur bizde
"artı ve eksisi ile inceleme " var :)
air 2 se de olabilir türkiden biraz kaba bir model dezavantajı bu görüşme olarak gayet yeterli.
air 2 bu fiyatlara rakipsiz , air2 kullanıcı yorumlarını da okuyun :) tek resmi satıcısı var , ekstra kupon yok maalesef
Yorumun için çok teşekkürler hocam, övme dememi yanlış anlama lütfen senin tavsiyenle anlamında demiştim yoksa yaptığın işe büyük saygım var, bir övme söz konusuysa bu anca senin yaptığın iş için olabilir :)

Son olarak 200 verip air2se almışken 260 verip SoundPEATS True Air2 almayı daha mantıklı buluyorsun diye anladım doğru mudur?

Üstadım merhaba,

öncelikle muhteşem emeğin için teşekkürler.
Benim bütçem max 500 TL.
telefon görüşmesi 1. Önceliğim bu yüzden mikrofon kalitesi çok önemli. Bana onerebileceginiz ürün var mi ? Bir çok kulaklık incelemenizi izledim ama karar veremedim silikonsuz model istiyorum. Aklımda edifier tws200 plus modeli vardı ama incelemesini göremedim.

ArdaM

Üye
Enes abi selamlar. Amerika'dan gelen akrabam 100-150$ arası bir kulaklık getirecek. Sennheiser Momentum 1 düşündüm ama senin de görüşünü merak ettim, genelde müzik amaçlı kullanılacak True Wireless önerin nedir?

Mansell

Üye
Selamlar enis hocam. Sizin tavsiyeniz üzerine HB üzerinden soundpeats true air 2 modelini kardeşime aldık. Kendisi çok memnun kaldı teşekkür ederim. Şimdi de kendim için bir kulaklık arıyorum lakin benim beklentilerim biraz farklı.

1-En yüksek bütçe max ? 450
2-Genel kullanım amacınız ? Yüzde 70 ofis ortamında müzik yüzde 30 gorusme
3-Silikonlu mu silikonsuz mu ? Dışarıya ses vermesini istemediğim için silikonlu model
4- Görüşme performansı mikrofonu ne kadar önemli. Ev ortamında makul bir performans yeterli. Dışarıda telefonla da konusabilirim
5-ANC (Aktif gürültü engelleme gerekli mi ) veya transparan mod (kulaklığın dış sesleri mic üzedinden size aktarması) Bu konuda bilgim yok
6-Ses yüksekliği ne kadar önemli ortalama yükseklik yeter mi ? çok yüksek sesli mi olmalı ? Yüksek ses aramıyorum. Muhtemelen kulakligi orta sesin altında kullanacağım.
7-Dinlediniz müzik türü ağırlıklı bass mı önemli tizmi? Tiz. Enstrümantal
8-Oyun modu gerekli mi ? Hayır.
9-Yurt içimi mi yurt dışından mı alabilirsiniz fark etmez mi ? Yurt içi
10-aşağıdaki tabloya göz atıp sorabilirsiniz x mi y mi z mi gibi.
En önemlisi uzun kullanımlar da kulakta rahatsız etmemesi ve mümkünse type c şarja sahip olması.

Şimdiden çok teşekkür ederim enis hocam.
Basarilarinizin devamını dilerim.

Son düzenleme:

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
@gozgoz_gk selam ben olsam öyle yapardım :) (y)

@Resurrection selam tw200 plus da olabilir soundpeats true air 2 ile aynı çipi kullanıyor air 2 de olabilir ,
hatta temiz bakarım derseniz açık tasarımlı fii cc 2 biraz daha iyi hem görüşme hem müzik olarak.

@ArdaM selam 1. seride pilin kendi kendine bitme sorun var kronik olarak , 2. serisini olabilir momentum 2

@Mansell selam çoğunluk top tasarımlılar uzun tipte olanlara göre çok uzun saatler kullanımlarda biraz daha rahatsızlık verebiliyor , yalıtım olarak daha iyi oluyorlar top tasarımlılar , top tasarımlı olarak edifier x3 önerebilir, uzun tipte ise haylou t19 uygun olur

ArdaM

Üye
@gozgoz_gk selam ben olsam öyle yapardım :) (y)

@Resurrection selam tw200 plus da olabilir soundpeats true air 2 ile aynı çipi kullanıyor air 2 de olabilir ,
hatta temiz bakarım derseniz açık tasarımlı fii cc 2 biraz daha iyi hem görüşme hem müzik olarak.

@ArdaM selam 1. seride pilin kendi kendine bitme sorun var kronik olarak , 2. serisini olabilir momentum 2

@Mansell selam çoğunluk top tasarımlılar uzun tipte olanlara göre çok uzun saatler kullanımlarda biraz daha rahatsızlık verebiliyor , yalıtım olarak daha iyi oluyorlar top tasarımlılar , top tasarımlı olarak edifier x3 önerebilir, uzun tipte ise haylou t19 uygun olur
Merhaba, cevap için teşekkürler ama maalesef 2'yi alamam. Momentum 1 140 dolarken Momentum 2 250 dolar. Neredeyse iki katı. Pil sorunu çok büyük bir sorun değilse 1'i alacağım, o fiyatlarda başka öneriniz var mı?

Doğan

Üye
Merhabalar ben silikonlu bir yapıda 400 lira civarında kulağa tam oturması lazım hakii g1 pro modelini gördüm önerdiğiniz başka bir kulaklık varmı

gozgoz_gk

Üye
Enes Hocam selam tekrardan, son paylaştığın indirimleri gördüm de acaba soundpeats true air 2 mi qct t11 mi yoksa 1more pistonbuds mı bu 3 lüden hangisini önerirsin acaba genellikle konuşma ve günlük kullanım, biraz da müzik için?

@EnesOZEN Hocam selamlar yeni çıkacak olan taotronics soundliberty 97 modeli ile edifier x3 arasında kaldım dengeli bir bass ve ses seviyesi olarak yüksek ses seviyesi seviyorum fakat telefonum xiaomi olduğu için aptx'i destekliyor bir öneri verebilirmisiniz kurtarın beni bu kararsızlıktan 😅

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
@ArdaM anker ve sony nin modelleri var ancak ses kalitesi olarak momentum derim

@Doğan selam kulağınız çok küçük değilse g1 pro uygun bir model tüm tavsiyelerim ilk mesajda mevcut.

@gozgoz_gk selam air 2 daha uygun olur.

@Talha Metin Coşkun selam 97 incelemesinde söyledim aslında , x3 daha yüksek ses veriyor ikiside dengeli ses veriyor x3 de aynı çipi kullanıyor ancak sanki biraz daha makyajlanmış gibi 97 göre , ben x3 alırdım 97 kontrolleri çok güzel :)

Gedsonn

Üye
Hocam merhabalar yaklaşık bütçem 200 tl olmakla beraber f/p'ye göre 250 tlye kadar çıkabilirim genelde dışarıda müzik dinlemek ve sporda kullanmak için tws kulaklık arıyorum yurt içinden almak istiyorum önerebileceğin kulaklık var mı çok kararsız kaldım 😁

ArdaM

Üye
@ArdaM anker ve sony nin modelleri var ancak ses kalitesi olarak momentum derim

@Doğan selam kulağınız çok küçük değilse g1 pro uygun bir model tüm tavsiyelerim ilk mesajda mevcut.

@gozgoz_gk selam air 2 daha uygun olur.

@Talha Metin Coşkun selam 97 incelemesinde söyledim aslında , x3 daha yüksek ses veriyor ikiside dengeli ses veriyor x3 de aynı çipi kullanıyor ancak sanki biraz daha makyajlanmış gibi 97 göre , ben x3 alırdım 97 kontrolleri çok güzel :)
Tamamdır o zaman Momentum'u alıyorum. Sanırım herkeste çıkan bir problem değilmiş zaten, çıkarsa da sağlık olsun her gün şarj ederiz 🤣 teşekkür ederim.

garwy

Üye
Selamlar. Beni 7-8 saat aralıksız, ortalama ses düzeyinde götürecek bir tws kulaklık öneriniz var mı? Yani hiç üniteye takmadan. Fiyatta çok aşırı kaçamıyorum, maksimum 300 liraya böyle bir kulaklık bulabilir miyim? Bu bütçeye 7-8 saat olmuyorsa 5-6 saat falan da olabilir. Teşekkürler.

Son düzenleme:

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
@Gedsonn selam taotronics 97 veya x3 olabliir 97 incelemesini izleyin x3 ile vs yaptım.

@Gedsonn 7-8 değil ama 6-7 arası götürüyor taotronics 97 veya x3 yukarıdaka cvp sizede uyuyor :)

🚨 CEVABINIZI YOUTUBE DAKİ SON VİDEOMUN ALTINA YAZIN LÜTFEN

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...