Neler yeni
Bluetooth Rehberi

Merhaba Forumumuza Hoşgeldiniz. Konu açmadan önce aşağıdaki ↓↓↓↓ konuyu mutlaka OKUYUN ! 😉 iyi forumlar... https://bluetoothrehberi.com/konu/forumda-konu-acarken-dikkat-etmeniz-gerekenler.350/

TELEFON GÖRÜŞMESİ İÇİN SİLİKONSUZ BLUETOOTH KULAKLIK TAVSİYESİ

crossruff

Üye
Arkadaşlar merhaba,

Ağırlıklı olarak telefon görüşmesi için bluetooth kulaklık bakıyorum. Bütçe tercihen 250 TL'ye kadar.

Daha önce bir kere silikonlu kulaklık denemiştim ve memnun kalmamıştım. Silikonsuz kulaklıklarda bu bantta Edifier TWS 200 modeli var ancak yurtiçinde satan bir yer yok.

Edifier TWS 200'e alternatif silikonsuz bir model önerebilir misiniz, ya da silikonlu kulaklıklara ikinci bir şans verip QYC T5 veya Taotronics Liberty 53 mü alayım? Ya da biraz daha paraya kıyıp Xiaomi Airdots Pro 2 mi alayım?

Araştırdıkça kararsızlığım artıyor. Keşke Edifier TWS 200 olsaydı, ancak yok. Sizin öneriniz ne olur? @EnesOZEN

Son düzenleme:

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
selam maalesef tr den uygun fiyata iyi bir model bulmak zor SoundPEATS True Air : https://ali.ski/gvvyY
modeline bakabilirsiniz , buda tw200 ayarında bir model haftaya incelemesini yayınlayacağım

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
53 denemediğim için bir şey söylemem zor, tahminim iki modelde görüşme için sizi tatmin etmez

crossruff

Üye
QYC T7 modelini beklemek iyi olabilir. HEm silikonsuz hem de T5 e göre ekstra özellikleri var. Görüşme performansı iyi olursa, onu almak mantıklı olur.

Fiyatı da uygun olur. QYC modelleri Türkiyede'de satıldığı için satın alması da kolay olur @EnesOZEN

Hünkarator

Isınmaya Başlayan Üye
Peki hocam silikonlu silikonsuz farketmez Türkiye pazarında satılan 350₺ye kadar görüşme için en iyisi hangisi diyebiliriz?
selam maalesef tr den uygun fiyata iyi bir model bulmak zor SoundPEATS True Air : https://ali.ski/gvvyY
modeline bakabilirsiniz , buda tw200 ayarında bir model haftaya incelemesini yayınlayacağım

yCg

Üye
Konuşma için 3 kulaklığıda kullanan biri olarak tavsiye ederim. Üçüde pişman etmez konusmalarda
Edifier TWS200
Tronsmart Onyx Ace
Realme Buds Air

mkayralci

Üye
Merhaba herkese, benim de önceliğim iyi bir konuşma performansı almak fakat müzik dinlerken de dışarıya fazla ses vermemesini istiyorum. Max 350 TL civarı düşünüyorum ve "Anker SoundCore life note" modelini merak ediyorum önerir misiniz?

Hünkarator

Isınmaya Başlayan Üye
Konuşma için 3 kulaklığıda kullanan biri olarak tavsiye ederim. Üçüde pişman etmez konusmalarda
Edifier TWS200
Tronsmart Onyx Ace
Realme Buds Air
Edifier çok mantıklı fakat yurtdışından getirtmekle uğraşmak istemiyorum

crossruff

Üye
Arkadaşlar edifier'in aliexpress te ürünün official satıcısından 32,34 USD'ye aldık diyelim. Kur 6,87 ile çarptığımızda. Ürün ücreti 222 TL. Düz hesap 225 TL diyelim.

Alışveriş sonrası oluşacak aşağıdaki vergilerden sonra 333 TL gibi bir maliyete geliyor. 1 ay bekleyip, risk alıp, Garanti Sorun yaşabileceğimiz EDifier mi alınır yoksa Xiaomi Airdots Pro 2 mi alınır?

Ürün 225 TL
Gümrük Vergisi %20 45 TL
ÖTV (Ürün bedeli + Gümrük Vergisinin %20'si) (225+45) TL'nin %20'si 54 TL
Gümrük Sunum ücreti 8 TL
Damga Vergisi 0,70 TL
Toplam 333 TL

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
Hesabınız teorikte doğru olabilir ama pratikte doğru değil maalesef , bu zamana kadar aldığım bütün tws kulaklıklarda gümrük vergisi ürünün fiyatından bağımsız 15-30tl arasında değişti, bu %100 garanti böyle olacak diyemem ama benim başıma gelen bu
, hatta dün qcy t4 geldi 17tl vergi ödedim.
yani burda benim görüşüm max vereceğiz para 225+30: 255tl dir.

Hünkarator

Isınmaya Başlayan Üye
Vergi ödemesini nasıl yapıyorsunuz yani aliekspresten gelen bir ürün hangi süreçten geçip bize ulaşıyor
Hesabınız teorikte doğru olabilir ama pratikte doğru değil maalesef , bu zamana kadar aldığım bütün tws kulaklıklarda gümrük vergisi ürünün fiyatından bağımsız 15-30tl arasında değişti, bu %100 garanti böyle olacak diyemem ama benim başıma gelen bu
, hatta dün qcy t4 geldi 17tl vergi ödedim.
yani burda benim görüşüm max vereceğiz para 225+30: 255tl dir.

crossruff

Üye
Vergi ödemesini PTT ürünü size teslim ederken tahsil ediyor. Aliexpressten kupon bulabilir miyiz ki? Riske edip denesek mi?

yCg

Üye
Vergi ödemesini PTT ürünü size teslim ederken tahsil ediyor. Aliexpressten kupon bulabilir miyiz ki? Riske edip denesek mi?
Riske girmiyim , 2 Ay beklemeyeyim derseniz geçen hafta elime ulaşan beyaz renk kutusu açılmamış sıfır Edifier TWS 200 325TL'ye verebilirim. Forumda ilan konusu mevcut :)

crossruff

Üye
Görüşme performansı nasıl hocam, hem dış ortamda gürültü varken, hem de kapalı alanda performansını nasıl değerlendirirsiniz.

yCg

Üye
fiyatına göre mükemmel. apple airpods 2 ye çok yakın seviyede.

mkayralci

Üye
Gerçekten araştırmaktan yoruldum :) 350 TL'ye kadar acilen görüşme için tws arıyorum fakat bulduklarımın çoğu TR'de yok. Airdots pro 2 çok kaba almak istemiyorum. Anker life note ise görüşme kalitesinden emin olamadım ve fiziksel tuş kullanım açısından dezavantaj gibi duruyor. Başka bir önerisi olan var mı? Ya da şimdilik daha ucuz bir şey alıp fırsat kovalayıp daha sonra onyx ace veya baseus w07 falan mı alsam diyorum

yCg

Üye
Gerçekten araştırmaktan yoruldum :) 350 TL'ye kadar acilen görüşme için tws arıyorum fakat bulduklarımın çoğu TR'de yok. Airdots pro 2 çok kaba almak istemiyorum. Anker life note ise görüşme kalitesinden emin olamadım ve fiziksel tuş kullanım açısından dezavantaj gibi duruyor. Başka bir önerisi olan var mı? Ya da şimdilik daha ucuz bir şey alıp fırsat kovalayıp daha sonra onyx ace veya baseus w07 falan mı alsam diyorum
Telefon konuşmaları için Edifier, Tronsmart Onyx Ace ve Realme Buds Air' üçünüde kullandığım için rahatlıkla tavsiye edebilirim. Üçüde üzmez tatmin eder. Baseus nasıldır bilmem kullanmadım