Neler yeni
Bluetooth Rehberi

Merhaba Forumumuza Hoşgeldiniz. Konu açmadan önce aşağıdaki ↓↓↓↓ konuyu mutlaka OKUYUN ! 😉 iyi forumlar... https://bluetoothrehberi.com/konu/forumda-konu-acarken-dikkat-etmeniz-gerekenler.350/

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
Merhaba bugün 23 sayıda kulaklığın
Kulaklıkların en son seste max kaç desibel verdiği ve ortalama desibel değerini göreceksiniz
Bu test sayesinde elimizde kıyaslanabilir değerler olacak ve bundan sonraki incelediğim bütün kulaklıları da
Bu teste sokacağım .
Aynı parça ve aynı ortamda test yaptığım ve tek değişken kulaklığın kendisi olduğu için
Tutarlı bir sonuç elde ettik diyebiliriz .
Karşılaştırma yaparken ortalama desibel değerine dikkat etmeniz daha doğru olur.
-Kulaklığın sesinin yüksek olması kaliteli ses vermesini gerektirmez,
daha düşük ses verip daha iyi olan kulaklık çok
bu test sadece bazı modellerin arasında kalan kişiler için ve
yüksek ses isteyen kişiler için yapılmıştır.

(y) Güncel tablo linki : https://docs.google.com/spreadsheets/d/1xYuK8yU0VXYy9pZGlfmrEUcbA3gIpEfWhuEd9ECZ7eI/edit?usp=sharing

Not : yeni model test ettikçe, Bu liste devamlı güncellenecektir !
takip de kalın ;)

Son düzenleme:

ysuleymany

Isınmaya Başlayan Üye
Güzel inceleme. Emeğinize sağlık.
Syllable s101 ve S119 da olsa süper olurdu.

tuzak1983

Isınmaya Başlayan Üye
Alalı 1 hafta olmadı Jabra Elit 75t desibelde 1 numara çıktı.Iyiki almışım sizde aldığınız zaman farkına varacaksınız.Gerçekten malzeme kalitesi ve özellikle bass kalitesi mükemmel.Verdiğim her kuruş helal olsun.

Kadir_10

Üye
Reis senheiser cx 300 nasıldır hiç kullandın mi ?

S119'u merak eden arkadaşlar için; Dolby açıkken sonuçlar fotoğraftaki gibi. Dolby kapalıykende 95.1 değerini ölçüyor program.

s119.jpg

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
Çoook zaman önce denemiştim , güzel kulaklık , @Kadir_10

Testte tutarlı sonuç için bütün test kriterlerinin aynı sadece kulaklığın değişmesi gerek,
Farklı telefon ile denedim aynı 2 kulaklığı birbirleri arasında ki büyüklük küçüklük farkları değişmesede sonuçlar değişiyor
yani test yapılan telefonun da aynı olması gerek hatta ortamın bile ;) @furkanturkay

byramklc

Üye
Çoook zaman önce denemiştim , güzel kulaklık , @Kadir_10

Testte tutarlı sonuç için bütün test kriterlerinin aynı sadece kulaklığın değişmesi gerek,
Farklı telefon ile denedim aynı 2 kulaklığı birbirleri arasında ki büyüklük küçüklük farkları değişmesede sonuçlar değişiyor
yani test yapılan telefonun da aynı olması gerek hatta ortamın bile ;) @furkanturkay
KZ S1D artık bir inceleme yapmanızı bekliyorum senden görüp gidip satın aldım bir de ismini verdim dedim böyle böyle kulaklık 1 güne geldi ciddi şekilde fark ettir hele ki malzeme kalitesi falan olsun çok güzel sadece tek bir eksiklik var benim gözümde bu tws kulakların şarj bilgileri nedense hiç bir yerde gösterilmiyor ben bu konuda muzdarip oluyorum acaba kz için bir uygulama falan mı var bilemedim ama incelemesi gelmesi lazım çünkü 179 liralık bir fiyata göre kral bir kulaklık hatta f/p kralı sanırsam kz s1d

EnesOZEN

Administrator
Yönetici
Hayırlı olsun şarj konusunda kulaklıkların şarjını bildirim cubuğunda telefon ile bağlı iken görebiliyorsunuz, onun haricinde kutu için ayrı bir bildirim yeri bulunmuyor maalesef , bir aksilik olmaz ise 16 martta gelecek incelemesi @byramklc

profyakup

Isınmaya Başlayan Üye
Merhaba bugün 22 sayıda kulaklığın
Kulaklıkların en son seste max kaç desibel verdiği ve ortalama desibel değerini göreceksiniz
Bu test sayesinde elimizde kıyaslanabilir değerler olacak ve bundan sonraki incelediğim bütün kulaklıları da
Bu teste sokacağım .
Aynı parça ve aynı ortamda test yaptığım ve tek değişken kulaklığın kendisi olduğu için
Karşılaştırma yaparken ortalama desibel değerine dikkat etmeniz daha doğru olur.

Ekli dosyayı görüntüle 82. Ekli dosyayı görüntüle 83Ekli dosyayı görüntüle 84

takip de kalın ;)
Mükemmelsin hemşerim.

cagrierkek

Üye
Enes Hocam listede Haylou GT2 eksik. Bir de GT1 Pro, GT1 ile aynı sonucu verdi mi merak ediyorum.

Atahan Uyar

Aktif üye
Ben desibel konusunda biraz cahil kalıyorum kusura bakmayın ama desibel fazla olunca kulaklık daha mı iyi ve kulaklıktan mikrofona ses gidermi

goldensnake28

Moderator
Yönetici
Ben desibel konusunda biraz cahil kalıyorum kusura bakmayın ama desibel fazla olunca kulaklık daha mı iyi ve kulaklıktan mikrofona ses gidermi
Desibel fazla ise kulaklığın çıkardığı seste fazladır demek desibel sadece bu kavramı ifade eder.
Kulaklığın kalitesi vs. desibelin bunlarla alakası yoktur.

Emre c

Demirbaş üye
Db yüksek olması sesin kaliteli olduğu anlamına gelmez.. Öyle olsa piyasada 30-40 tl ye satılan replica airpod lar var kağıt üstünde hem özellikleri orjinale göre fazla dokunmatik bluetooth 5 falan var hemde ses db si orjinale göre yüksek.. Kağıt üstünde yiyip. Atıyor ama iş gerçeğe geldimi ses rezalet son ses açık 3 dakka dinleyemessiniz kulağınızı tırmalıyor kafanız şişer..

Kısaca sesin db si değil driver kalitesi ve driverın üstünde firmaların yaptığı işlem önemli.. Kz zaten driverları ile meşhur bir firma şaşırtıcı değil soundpeats bende de var gayet stabil natürel kararlı bir kulaklık...

Sonuçlar gayet bence tutarlı.. Jabra zaten bu işin kitabını yazmış bir firma apple da kötü mal üretmez..

Alalı 1 hafta olmadı Jabra Elit 75t desibelde 1 numara çıktı.Iyiki almışım sizde aldığınız zaman farkına varacaksınız.Gerçekten malzeme kalitesi ve özellikle bass kalitesi mükemmel.Verdiğim her kuruş helal olsun.
iyi diyorsun da 200 euro diyor amazon almanyada.

Endof

Üye
Merhaba
Bu listede haylou t15 vardı diye hatırlıyorum , güncelleme sonrası mı çıktı listeden?

Merhaba bugün 23 sayıda kulaklığın
Bu teste sokacağım .
-Kulaklığın sesinin yüksek olması kaliteli ses vermesini gerektirmez,
daha düşük ses verip daha iyi olan kulaklık çok
bu test sadece bazı modellerin arasında kalan kişiler için ve
yüksek ses isteyen kişiler için yapılmıştır.

(y) Güncel tablo linki : https://docs.google.com/spreadsheets/d/1xYuK8yU0VXYy9pZGlfmrEUcbA3gIpEfWhuEd9ECZ7eI/edit?usp=sharing

takip de kalın ;)

GT1 plusta müzik dinlerken dışarıdan ses geliyor mu?